Akcja przeciwko sprzedaży Serengeti

afryka.org Wiadomości Akcja przeciwko sprzedaży Serengeti

Trwa akcja zbierania głosów sprzeciwu wobec decyzji tanzańskiego prezydenta Jakay’a Kikwete o wypędzeniu 48 tysięcy Masajów, w związku z podpisaniem kontraktu z firmą organizującą polowania dla bogatych klientów z Półwyspu Arabskiego.

Inicjatorzy petycji dostępnej w serwisie Avaaz,org piszą:

“W każdej chwili, wielka korporacja może podpisać kontrakt, który zmusi 48 tys. afrykańskich Masajów do opuszczenia ich domów tylko dlatego, że bliskowschodni królowie i książęta chcą na zamieszkiwanych przez autochtonów terenach zorganizować regularne polowania na lwy i leopardy. Według ekspertów poparcie tej transakcji przez Prezydenta jest już prawie przesądzone, ale jeśli uda nam się zebrać odpowiednie poparcie, powstrzymamy wyprzedaż Serengeti.

Kiedy ostatnim razem ta sama korporacja wypędzała Masajów z ich ojczystej ziemi by umożliwić bogaczom organizację wielkich polowań, wielu członków społeczności podło ofiarą przemocy, spalono ich domy, zniszczono uprawy ich życia. Z powodu ogromnego oburzenia opinii publicznej Prezydent Tanzanii Kikwete wycofał swe decyzje i zezwolił na powrót Masajów na ich rodzime ziemie. Teraz opinia publiczna milczy – musimy to zmienić! Zmuśmy Kikwete by wycofał umowę i dołączył do naszego sprzeciwu.”

W środę pod petycją podpisało się już ponad 700 tysięcy osób.

Za Avaaz.org

 Dokument bez tytułu