Afrykańskie lato w mieście odc. 3 | W rytmie Afryki Zachodniej

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afrykańskie lato w mieście odc. 3 | W rytmie Afryki Zachodniej

Fundacja „Afryka Inaczej” i Dom Spotkań z Historią we współpracy z BarKa zapraszają na kolejną odsłonę afrykańskiego lata w mieście, czyli cyklu wydarzeń kulturalnych z muzyką i Afryką w tle dla dzieci i dorosłych!

Z powodu pandemii na wydarzenie organizowane w przestrzeni publicznej obowiązują zapisy. Ważne! Limit miejsc: 25 osób. Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres fundacja@afryka.org. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do wszystkich tych, którym uda się zapisać wyślemy powiadomienia. Wydarzenia będą również transmitowane online na FB organizatorów.

17 sierpnia (pon.), BarKa nad Wisłą

Godz. 18.00 Warsztaty gry na bębnach oraz afrykańskiego tańca połączone z koncertem. Warsztaty zostaną przeprowadzone przez osoby związane wcześniej z zespołami wykonującymi muzykę Afryki Zachodniej i zajmujące się tańcem zachodnioafrykańskim. Wśród nich znajdzie się Viola Wojciechowska, która tańcem afrykańskim zajmuje się od 1997 roku. Wielokrotnie podróżował do Afryki Zachodniej, gdzie pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. W Europie współpracowała z różnymi artystycznymi projektami.
Od kilkunastu lat uczy tańca i prowadzi własną grupę taneczną „C’est ca!”. Podczas zajęć tańca afrykańskiego poznacie podstawy tradycyjnego tańca Zachodniej Afryki. A to wszystko przy akompaniamencie na żywo afrykańskich muzyków grających na djembe.

W ramach warsztatu odbędzie się też nauka wspólnego grania na bębnach. Osoby, które dysponują własnym djembe są zaproszone do udziału w warsztatach, współprowadzonych przez Mamadou Dioufa.

Zakończeniem warsztatu będzie koncert połączony z pokazem tańca. W czasie koncertu wystąpi gościnnie Buba Kuyateh, muzyk pochodzący z Gambii, który specjalizuje się w grze na zachodnioafrykańskim instrumencie strunowym, korze.

ZASADY UCZESTNICZENIA W WYDARZENIU:

1. Liczba osób na widowni jest ograniczona liczbą miejsc siedzących. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów, i o nieprzestawianie siedzeń.

2. Podczas WYDARZENIA rekomendujemy widzom zakrywanie ust i nosa. W związku z tym przypominamy o wzięciu ze sobą maseczki lub przyłbicy ochronnej.

3. Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie przebywa na kwarantannie, ani że w ciągu ostatnich 14 dni:

– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa

– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem

– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na wydarzenie i pozostanie w domu.

Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu „Afrykańskie lato w mieście”. Kolejne odsłona afrykańskiego lata w mieście w 2021 roku. Mamy nadzieję, że już w rzeczywistości wolnej od koronawirusa.

 Dokument bez tytułu