Afrykańskie lato w mieście odc. 2 | Taniec i muzyka

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afrykańskie lato w mieście odc. 2 | Taniec i muzyka

Fundacja „Afryka Inaczej” i Dom Spotkań z Historią we współpracy z BarKą zapraszają na kolejną odsłonę afrykańskiego lata w mieście, czyli cyklu wydarzeń kulturalnych z muzyką i Afryką w tle dla dzieci i dorosłych!

Z powodu pandemii na wydarzenie organizowane w przestrzeni publicznej obowiązują zapisy. Ważne! Limit miejsc: 25 osób. Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem prosimy przesyłać na adres fundacja@afryka.org. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do wszystkich tych, którym uda się zapisać wyślemy powiadomienia. Wydarzenia będą również transmitowane online na FB organizatorów.

10 sierpnia (pon.), BarKa

Godz. 18.00 Warsztaty tańca afrykańskiego z Benoit le Gros
Pochodzący z Togo Benoit le Gros jest zawodowym i dyplomowanym tancerzem afrykańskiego tańca tradycyjnego i współczesnego (afro-dance). Od lat mieszka w Polsce. Współpracuje m.in. z DK Dorożkarnia w Warszawie, Teatrem Capitol i Teatrem Arka we Wrocławiu.

Godz. 19.00 Koncert Grupo de Capoeira Angola Zimba Warszawa.
Grupo de Capoeira Angola Zimba Warszawa. to grupa pasjonująca się afro-brazylijską forma tańca i sztuki walki, w której ważny jest ruch, rytm, muzyka i, śpiew. Silne związki capoeiry z rytualnymi tańcami wojowników z rejonów dzisiejszej Angoli sięgają czasów niewolnictwa i ciężkiej pracy Afrykańczyków na plantacjach m.in.w Brazylii.

ZASADY UCZESTNICZENIA W WYDARZENIU:

1. Liczba osób na widowni jest ograniczona liczbą miejsc siedzących. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów, i o nieprzestawianie siedzeń.

2. Podczas WYDARZENIA rekomendujemy widzom zakrywanie ust i nosa. W związku z tym przypominamy o wzięciu ze sobą maseczki lub przyłbicy ochronnej.

3. Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie przebywa na kwarantannie, ani że w ciągu ostatnich 14 dni:

– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa

– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem

– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów).

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na wydarzenie i pozostanie w domu.

Wydarzenie odbywa się dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy w ramach projektu „Afrykańskie lato w mieście”. Kolejne odsłona afrykańskiego lata 17 sierpnia.

 Dokument bez tytułu