Afrykański piłkarz ćwierćwiecza

afryka.org Wiadomości Afryka Afrykański piłkarz ćwierćwiecza

Za niespełna kilka dni, a konkretnie 30 marca, minie ćwierć wieku od momentu, kiedy na polskich boiskach zagrał pierwszy piłkarz z Afryki. Był to Noel Sikhosana z Zambii, który wystąpił w barwach Wisły Kraków w meczu przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Z tej okazji trwa plebiscyt na „Afrykańskiego piłkarza 25-lecia”.

Przypomnę, że głosować można do końca kwietnia, wysyłając swoje propozycje na mojego e-maila: zich2@interia.pl, poprzez komentarz na blogu, poprzez Facebooka czy Twittera, bo takie głosy też otrzymałem. Lista wszystkich afrykańskich piłkarzy, którzy przez 25 lat grali w u nas, do zobaczenia tutaj: WYBIERAMY PIŁKARZA 25-LECIA

O swoje typy poprosiłem prezesa LZS Piotrówka Ireneusza Strychacza. W jego klubie od lat grają przecież piłkarze z Afryki. W jego dziesiątce znalazło się trzech piłkarzy, którzy u niego grali, to Takesure Chinyama, który udanie zadebiutował w ostatnią sobotę oraz bracia Ekwueme, Emmanuel i Martins. Prezes Strychacz na pierwszych trzech miejscach postawił na graczy z Zimbabwe. Numer 1 na jego liście to Chinyama, numer 2 Costa Nhamoinesu, a trzy Dickson Choto.

DZIESIĄTKA PREZESA LZS PIOTRÓWKA IRENEUSZA STRYCHACZA

1. Takesure Chinyama

2. Costa Nhamoinesu

3. Dickson Choto

4. Kalu Uche

5. Emmanuel Ekwueme

6. Prejuce Nakoulma

7. Emmanuel Olisadebe

8. Ugochukwu Ukan

9. Saidi Ntibazonkiza

10. Martins Ekwueme

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu