Afrykańska podróż Pucharu Świata

afryka.org Wiadomości Sport Afrykańska podróż Pucharu Świata

Słynne trofeum już wkrótce będzie można zobaczyć na Czarnym Lądzie. Wszystko za sprawą FIFA i Coca – Coli, które chcą propagować ideę futbolu na całym świecie.

Od Kairu po Cape Town – każdy Afrykańczyk będzie miał możliwość zobaczenia na własne oczy pucharu świata. Będzie to wyjątkowa okazja, gdyż Coupe de Monde jeszcze nigdy nie zawitało do Afryki.

W czwartek zaczyna się wielkie tournee tego najcenniejszego piłkarskiego trofeum. Swą podróż rozpocznie w Kairze. Później zawita do 86 krajów, w tym do 53 w Afryce. Droga jest daleka. W sumie do przebycia pozostało 134 tysiące kilometrów.

Coca-Cola wynajęła prywatny samolot, w celu zapewnienia maksymalnej ochrony. Trofeum jest wykonane z 18-karatowego złota i waży 6 kilogramów.

Jak przyznaje dyrektor marketingu amerykańskiej firmy, Ilan Sobel, do decyzji o odwiedzeniu Afryki, skłoniły ich słowa Nelsona Mandeli. Tuż po wyborze RPA, jako gospodarza Mundialu 2010, Madiba powiedział, że ta impreza pomoże młodym pokoleniom i przyniesie dla kraju fantastyczne sportowe doświadczenie.

Mb

 Dokument bez tytułu