Afrykańska Akademia Przywództwa

afryka.org Wiadomości Afrykańska Akademia Przywództwa

W środę w Ouagadougou, Burkina Faso, ogłoszono, że rozpoczęła się już rekrutacja do Afrykańskiej Akademii Przywództwa (African Leadership Academy – ALA). Ekipa selekcyjna tej prestiżowej szkoły, założonej przez miliardera Billa Gatesa poszukuje obecnie młodych liderów w wieku od 15 do 17 lat, którzy mieliby rozpocząć naukę we wrześniu przyszłego roku.

Według właściciela ALA, Christophera Khaemby, szkoła miałaby kształcić około setki obiecujących i posiadających zdolności przywódcze młodych dziewcząt i chłopców pochodzących z różnych środowisk etnicznych, religijnych i socjoekonomicznych, którzy będą w stanie pracować w przyszłości we wszystkich sektorach afrykańskiej gospodarki. Dostanie się do tego liceum nie jest uwarunkowane sytuacją finansową ucznia, a tylko jego zdolnościami i zasługami. Umożliwia to specjalny program przyznawania stypendiów pozwalający wszystkim uczniom spokojnie kontynuować naukę. Z kolei kadra profesorska to nie tylko specjaliści z całej Europy, ale także z całego świata.

Jedną z osób zaangażowanych w poszukiwanie młodych przywódczych talentów w Afryce Zachodniej jest Bineta Mbacké która zachęca młodzież do zapisywania się do szkoły. Proces zapisywania się jest prosty. Uczniowie muszą wypełnić formularz, napisać rozprawkę i dostarczyć swoje szkolne dossier. Ci, którzy zakwalifikują się do kolejnego etapu będą musieli zdać egzamin.

Każdy uczeń szkoły będzie posiadał swojego tutora, a także będzie miał okazję uczestniczyć w konferencjach prowadzonych przez wybitnych przywódców. Uczniowie mają również pracować nad projektami dotyczącymi zaspokajaniu najpilniejszych potrzeb kontynentu, takimi jak zredukowanie ubóstwa, poprawa zdrowia i podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój gospodarki. Absolwenci będą w przyszłości elitą działającą na rzecz pokoju i dobrobytu w Afryce.

Catherine

 Dokument bez tytułu