Afrykanin w Warszawie

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afrykanin w Warszawie

Urodzili się w Afryce w XX wieku i przyjechali do Polski. Pięć afrykańskich państw, pięć osób i pięć różnych opowieści o tym, jak to jest być mieszkańcem Warszawy, który przyjechał z Afryki, i mieszkańcem afrykańskiej stolicy.

Gośćmi spotkania będą osoby pochodzenia afrykańskiego Inedes Mabounda z Republiki Konga, Yaya Samaké z Mali, Dunia Pacheco z Angoli, Stephano Sambali z Tanzanii i Ene Mercy Daniluk z Nigerii, a także profesor Eugeniusz Rzewuski, polski afrykanista i dyplomata, specjalista od języków suahili i bantu oraz Dominik Derlicki z Fundacji Habitat for Humanity Poland, zajmującej się rozwiązywaniem problemów mieszkaniowych.

Spotkanie poprowadzą Mamadou Diouf z Fundacji „Afryka Inaczej”, warszawiak z Senegalu od ponad 35 lat mieszkający w Polsce oraz dr Paweł Średziński, dziennikarz, historyk i politolog, który zajmuje się badaniem dziejów afrykańskiej społeczności w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w ramach dorocznych obchodów Dnia Jedności Afrykańskiej, świętowanego pod koniec maja na całym świecie.

Wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim. Wstęp wolny.
Przyjdź 29 maja do Domu Spotkań z Historią. Zaczynamy o g. 18:00.

Wydarzenie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu BUILD Solid Ground. Jest on częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

 Dokument bez tytułu