Afrykańczyk polskim europosłem

afryka.org Wiadomości Afrykańczyk polskim europosłem

Wybory do europarlamentu już za chwilę. Okazuje się, że również Afrykańczycy, mieszkający w Polsce, ubiegają się o fotel eurodeputowanego.

O mandat do europarlamentu stara się Patrick Kibangou, który mieszka w Polsce już prawie 30 lat. Kibangou pochodzi z rodziny kongijskich polityków. W przeciwieństwie do swojego ojca o prawicowych poglądach, jest sympatykiem lewicy, i konsekwentnie, od kilku lat działa w strukturach SLD. W tegorocznych wyborach znalazł się na piątym miejscu listy.

Kibangou czuje się Polakiem i jest dumny z tej tożsamości. W Brukseli chciałby zadbać o ożywienie wymiany gospodarczej Polski z Afryką. Programowo deklaruje zbieżność własnego programu z programem Partii Europejskich Socjalistów.

Na co dzień Kibangou pracuje Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, gdzie zajmuje się m.in. unijnymi dopłatami dla rolników. Kieruje też Fundacją „PAMOJA”. Zna biegle język francuski, angielski i kilka języków afrykańskich. Ukończył Politechnikę Wrocławską oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Mieszka w Jelczu-Laskowicach.

Więcej informacji na www.kibangou.eu

Kofi

 Dokument bez tytułu