Afrykańczycy triumfują w 33. Maratonie Warszawskim

afryka.org Wiadomości Sport Afrykańczycy triumfują w 33. Maratonie Warszawskim

Wśród najlepszych zawodników zorganizowanego w niedzielę 33. Maratonu Warszawskiego znaleźli się sportowcy z Afryki.

Zwycięzcą biegu został Kenijczyk John Sammy Kibet, który pokonał liczącą 42,195 km trasę w czasie 2:08.17, co jest rekordem imprezy i zarazem rezultatem lepszym – o ponad minutę – od rekordu Polski. Drugi na mecie był rodak zwycięzcy Mwanzia Massau – 2:13.22, a trzeci Etiopczyk Mohammed Temam – 2:13.41.

26-letni Kibet waży zaledwie 54 kilogramy. Do biegu przygotowywał się sumiennie, i jak twierdzi, zwycięstwo w Warszawie zmobilizuje go do jeszcze większego wysiłku. Głównej nagrody, samochodu Volvo xc 60 nie będzie mógł jednak zabrać do Kenii, będzie musiał go sprzedać.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Ukrainka Swietłana Stanko, druga dobiegła Kenijka Rael Jepyator, pokonując trasę maratonu w czasie 2:34.23.

Trasa Maratonu wiodła z placu Na Rozdrożu, m.in. ulicami: Marszałkowską, Al. Ujazdowskimi, po raz pierwszy – przez Park Łazienkowski, ul. Myśliwiecką, Gagarina, Belwederską, al. Wilanowską, Arbuzową, Nowoursynowską, Relaksową, Przyczółkową, al. Witosa, Czerniakowską i Łazienkowską. Metę zlokalizowano na ul. Myśliwieckiej.W tym roku ustanowiono rekord liczby uczestników Maratonu warszawskiego – 4157 osób z blisko 50 krajów.

galago

 Dokument bez tytułu