Afrykańczycy czytają dzieciom

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afrykańczycy czytają dzieciom

29 maja, w ramach projektu “Jestem z Afryki, jestem z Warszawy”, Fundacja „Afryka Inaczej” we współpracy z Centrum Kultury Łowicka, zorganizowała spotkanie z cyklu: Afrykańczycy czytają dzieciom. Druga odsłona tego wydarzenia miała miejsce 30 maja w kawiarni Czuły Barbarzyńca.

W czasie trwania imprezy dzieci posłuchały bajek z Afryki, wydanych w Polsce w formie książeczki „26 bajek z Afryki” ilustrowanej fotografiami małych Afrykańczyków wykonanymi przez Ryszarda Kapuścińskiego w czasie jego licznych podróży na ten kontynent. Poza tym można było posłuchać o Afryce, jej geografii, przyrodzie oraz muzyce. Na spotkaniu dzieci uczyły się podstaw rytmiki, gry na bębnach djembe, a zdobytą wiedzę mogły za chwilę wykorzystać akompaniując sobie przy nauce piosenki afrykańskiej.

Spotkania, prowadzone przez Mamdou Dioufa z fundacji „Afryka Inaczej”, któremu towarzyszyli Benoit Le Gros oraz Steve Sambali, cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i rodziców, którzy pomagali swoim pociechom w tej niecodziennej zabawie, ale budziły zainteresowanie innych uczestników sobotniego festynu.
Wszyscy bawili się świetnie, dało się słyszeć wiele pozytywnych komentarzy o tym przedsięwzięciu. Dzięki temu dzieci chociaż na chwilę mogły przenieść się na ten piękny kontynent. Podobne akcje pokazują, że dzieci są otwarte na Afrykę i tego typu spotkania są dobrym początkiem na zapoznanie ich i oswojenie z kulturą Czarnego Lądu.

Spotkania odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez m. st. Warszawa.

Kasia

 Dokument bez tytułu