Afryka zawita do Sosnowca

afryka.org Bez kategorii Afryka zawita do Sosnowca

16 października (sobota) odbędzie się w Sosnowcu prawdziwa afrykańska uczta. Tego dnia będzie można nauczyć się afro dance na warsztatach z artystami zespołu Konoba, a wieczorem będziemy bawić się razem w klubie w rytmie głośnych bębnów.

Od 12-15.00 zapraszamy na warsztat Afro Dance – spotkanie się z muzyką bębnów, rytmem i ciałem. Zapoznamy się z Soli – tradycyjnym tańcem z Afryki Zachodniej (tańczonym w Mali, Gwinei i Burkina Faso). Taniec afrykański jest niezwykle energetyczny – wyzwala w tancerzach emocje, porusza całe ciało. Charakterystyczne jest również to, że tańczymy do muzyki bębnów – poczujemy, jakie wspaniałe jest połączenie ruchu i rytmu. Na warsztat należy zabrać dużo energii i wodę, bądźcie boso:) Koszt warsztatów: 30zł. Zgłoszenia: www.aktywnekobiety.org.pl. Zajęcia odbędą się w Miejskim Klubie Kiepury, przy ul. Będzińskiej 65.

Na imprezie Afro Party w Piwnicy Pod Spodem obejrzymy afrykańskie slajdy, zaszalejemy przy afrykańskich rytmach zobaczymy, jak robią to profesjonaliści. Zapraszamy także do przyniesienia własnych bębnów, gdyż organizatorki planują jam session. start 18.00.  Miejsce ul. Mościckiego 14, tel 032 266 0101.

Warsztaty oraz AFRO PARTY poprowadzi gość specjalny – Wioletta Wojciechowska, która tańcem afrykańskim zajmuje się od 13 lat.Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei i Senegalu. W okresie X-XII 2004 uczyła się od solistów baletu narodowego Senegalu w Dakarze. Współpracowała ściśle z Ballet National du Mali oraz Ballet District de Bamako. Podczas prawie rocznej podróży po Afryce odbyła staż w Conakry z Les Ballets Africains, narodowym baletem Gwinei, znanym na całym świecie. Obecnie jest tancerką zespołu Konoba (www.konoba.pl) i choreografem grupy tancerzy współpracujących z zespołem.

Tancerce towarzyszyć będzie Francuz Maxime Piazza, który muzyką perkusyjną zajmuje się również od 13 lat. Interesuje się głównie instrumentami perkusyjnymi Afryki Zachodniej (djembe, dundun, dundun kassonke), gra także na kongach. Swoją pierwszą podróż do Afryki odbył w 2000 roku, podczas której pracował z Baletem Narodowym Mali, od tego czasu regularnie co roku podróżuje – rozwija swój styl i rozszerza wiedzę na Czarnym Kontynencie. W Polsce prowadzi zespół Konoba.

 Dokument bez tytułu