“Afryka w Warszawie!”

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej „Afryka w Warszawie!”

5 lat minęło od pierwszego Dnia Afryki, który fundacja “Afryka Inaczej” zorganizowała w Warszawie. Czas na podsumowanie tego, co udało się zrobić w ramach dialogu międzykulturowego nad Wisłą. Zapraszamy na wędrówkę po Warszawie Afrykańskiej.

Fundacja „Afryka Inaczej” w ramach projektu realizowanego dzięki wsparciu m. st. Warszawa, przygotowała specjalny film o Afryce w Warszawie. Przewodnikiem po mieście jest Mamadou Diouf, fundator „Afryki Inaczej”, który od ponad 30 lat mieszka w Warszawie.

Film jest podsumowaniem pięciu lat działalności w stolicy. Punktami łączącymi narrację jest Dzień Afryki, organizowany przez naszą fundację od 2009 roku. Pierwszy raz mogliśmy się spotkać w Pasażu Wiecha, potem na Małym Dziedzińcu UW, i wreszcie od trzech lat na Skwerze Hoovera.

Cieszymy się, że za nami okrągła rocznica – mówi Mamadou Diouf z „Afryki Inaczej”. – Mamy nadzieję, że obchody Dnia Afryki  będziemy mogli organizować również w kolejnych latach i doczekamy kolejnych okrągłych rocznic. 10., 15., 20., i oby jak najwięcej było takich okazji. Oprócz obchodów Dni Afryki, prowadzimy też szereg innych projektów w strefie miejskiej, poświęconych tematyce afrykańskiej i varsavianistycznej. Nasze działania są niezwykle ciepło przyjmowane przez mieszkańców Warszawy i Polski, bo biorą w nich udział również ludzie spoza stolicy.

W tym roku Fundacja „Afryka Inaczej” wyda jeszcze płytę z warszawskimi szlagierami w aranżacji afro, a także zaprezentuje dwa teledyski. Jeden z nich będzie rezultatem współpracy z wileńskimi muzykami.

Zadanie realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

 Dokument bez tytułu