Afryka w Krakowie

afryka.org Polecamy Afryka w Krakowie

W dniach 11-17 maja 2009 roku odległość dzieląca Kraków od Afryki drastycznie stopnieje, nozdrza napełnią się zapachami przypraw i oleju palmowego, uszy przyswoją rytmiczne dźwięki Gwinejskiej muzyki, a nogi podchwycą je w tańcu. Na kolejne spotkanie z Afryką, jej muzyką i kulturą, zapraszają organizatorzy – Afrykańskie Koło Naukowe UJ, Polska
Sahara, oraz Stowarzyszenie Etnica, którzy raz jeszcze podejmują wyzwanie udowodnienia, że Afryki, wbrew obiegowej opinii, nie można nazwać ubogą.

W ciągu siedmiu dni trwania festiwalu proponujemy państwu wydarzenia zarówno akademickie, jak i rozrywkowe, o różnym stopniu interakcji z odbiorcą, i odbywające się w wielu punktach Krakowa, poczynając od oficjalnego otwarcia festiwalu wystawą barwnych obrazów /Tingatinga/ w Muzeum Etnograficznym, poprzez warsztaty języka Suahili i warsztaty ruchowe dla dzieci, aż po czytanie poezji afrykańskiej, projekcje filmów i slajdowiska. Częścią festiwalu będzie też kiermasz, międzykontynentalny maraton oraz mecz piłkarski Afryka kontra Polska.
Uniwersyteckim wkładem w festiwal będzie międzynarodowa konferencja pt. “15 lat po Apartheidzie”, rozpatrująca obecny stan RPA – najbogatszego państwa kontynentu.

Chcących poczuć pierwotną siłę Afryki zapraszamy na koncert zespołu Foliba, przekazującego w muzyce i w tańcu tradycje ludów Malinke, koncert fuzyjnego projektu Karola Wilkoszewskiego Trans-Kultura, czy pokaz etno-bodypaintingu grupy Tamtamitutu. Artyści będąrównież
prowadzić warsztaty w kierunkach takich jak taniec Orientalny, taniec Afro, oraz tradycyjna gra na Djembe i Dun-Dun.

AKoN UJ

Szczegółowy program na stronie www.etnica.org.pl

 Dokument bez tytułu