Afryka u Benettona

afryka.org Wiadomości Afryka u Benettona

Youssou N'Dour – popularny piosenkarz z Senegalu, stworzył program kredytowy Birima. Jest on adresowany do obywateli, którzy starają się o niewielkie pożyczki na utrzymanie i rozwinięcie swoich małych działalności gospodarczych.

Benetton postanowił wspomóc ten program i wraz z wiosenną kampanią promocyjną marki na wielu bilboardach i reklamach prasowych umieścił postacie zwykłych Afrykańczyków. Fotograf James Mollison uchwycił ich podczas wykonywania codziennych obowiązków. W kampanii mamy m.in. rybaka, rolnika, sprzedawcę ubrań i boksera. Wszyscy są ubrani w przykuwające wzrok ludowe stroje lub zwykłe robotnicze uniformy i od wszystkich bije pozytywna energia. Poza kampanią w prasie i na ulicach Benetton postanowił też wypuścić na rynek limitowaną serię koszulek promujących projekt.

Alessandro Benetton, szef Benetton Group, tak mówi o programie: "Zdecydowaliśmy się wesprzeć i promować ten ważny projekt, ponieważ w przeciwieństwie do innych aktów solidarności, oferuje on namacalną pomoc dla małych przedsiębiorców poprzez efektywne korzystanie z drobnych kredytów. Właśnie dzięki temu, że program oparty jest na talencie przedsiębiorców, ciężkiej pracy, optymizmie i trosce o przyszłość, może on efektywnie promować nową twarz Afryki."

Marta Adranowska

 Dokument bez tytułu