Afryka potrzebuje więcej Mandelów

afryka.org Wiadomości Afryka potrzebuje więcej Mandelów

Były premier Zimbabwe, lider zimbaweańskiej opozycji, Morgan Tsvangirai, wezwał Afrykę do tego, aby dała światu więcej takich osób, jak Nelson Mandela. Odwołał się również do swojego spotkania ze zmarłym w czwartek Mandelą.

Kondolencje Tsvangiraia pojawiły się na jego oficjalnym fanpejdżu. W swoim wpisie przypomniał o tym, że miał raz w  życiu okazję spotkać się z Mandelą i odbył z nim szczerą rozmowę na temat sytuacji w Zimbabwe. Mandela miał mu wtedy powiedzieć, że Zimbabwe zmierza w złym kierunku, a prezydent Robert Mugabe doprowadzi państwo na skraj politycznej i gospodarczej przepaści.  Zapewniał też wtedy, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zmienić kurs zimbabweańskich władz. Niestety, jak pisze dalej Tsvanigirai, zdrowie Mandeli wkrótce się pogorszyło, a teraz Zimbabwe potrzebuje szczególnie pomocy takiego wielkiego człowieka, bo kraj znów przeżywa wielki kryzys.

Pomimo tych zdarzeń, Afryka powinna brać przykład z jego pokojowej walki o demokrację, a Afryka potrzebuję więcej Mandelów, którzy będą myśleć przede wszystkim o społeczeństwie, a nie o sobie.

vuvu

 Dokument bez tytułu