Afryka.org w serwisie YouTube

afryka.org Wiadomości Afryka.org w serwisie YouTube

Z myślą o naszych czytelnikach powstała strona portalu Afryka.org w serwisie YouTube, na której można obejrzeć najciekawsze klipy poświęcone Afryce. Część z nich została opisana na łamach Afryka.org.

Chcemy, aby wszystkie osoby zainteresowane Afryką miały łatwy dostęp do muzyki nie tylko z samego kontynentu, ale również z miejsc, gdzie żyje afrykańska diaspora – mówi Mamadou Diouf, redaktor muzyczny Afryka.org. – O muzyce afrykańskiej nie da się dobrze napisać, jeżeli nie towarzyszy jej obraz i dźwięk. Dopiero kiedy możemy jej posłuchać, jesteśmy w stanie wyrobić swoją opinię na jej temat.

Współczesna muzyka Afryki to nie tylko gra na bębnach. To także malijskie bluesy, południowoafrykańskie kwaito czy też senegalski hip-hop – przypomina Diouf.

Szczególnie ważną częścią naszej strony w YouTube jest dział ulubione. Poprzez system „playlisty” możemy odszukać rytmy z Angoli czy Nigerii, albo posłuchać reggae.

Nasza strona na YouTube to nie tylko muzyka, ale także filmy, trailery i wiele innych, które będą na niej się pojawiać.

Zachęcamy do odwiedzin. I życzymy ciekawych odkryć muzycznych. A osoby, które chciałyby zaprezentować swój materiał filmowy z Afryki, wraz z krótkim opisem, zapraszamy do kontaktu z redakcją.

(Afryka.org)

Zobacz 

 Dokument bez tytułu