Afryka.org pod patronatem Ambasady RPA

afryka.org Wiadomości Afryka.org pod patronatem Ambasady RPA

Patronem portalu Afryka.org została Ambasada Republiki Południowej Afryki w Polsce. To bardzo dobra wiadomość – twierdzi Mamadou Diouf z redakcji Afryka.org.

W uzasadnieniu przyznania patronatu Afryka.org czytamy – Ambasada zdecydowanie wspiera ideę portalu i zgadza się z jego celami. Ma też nadzieję na kontynuację dobrej współpracy z Afryka.org.

Cieszy nas fakt, że ambasada takiego kraju jak Republika Południowej Afryki, zechciała objąć patronatem nasz portal – mówi Mateusz Kasprzak, jeden z twórców, a obecnie redaktor artystyczny Afryka.org. – To niezwykle ważne, że mamy takie wsparcie. Potwierdza ono potrzebę funkcjonowania tego portalu w Polsce. Dlatego będziemy dokładać wszelkich starań, aby Afryka.org była najlepszym źródłem informacji o Afryce po polsku.

Wcześniej portal Afryka.org został objęty patronatem honorowym przez United Nations Development Programme (UNDP). W maju br. otrzymał specjalną nagrodę „Notable Services to Africa”.

Patronaty i wyróżnienia cieszą, ale tez zobowiązują. To dopiero pierwsza odsłona naszego projektu. W planach jest dalsza rozbudowa portalu, o czym będziemy informować na internetowych łamach Afryka.org – dodaje Kasprzak.

(Afryka.org)

 Dokument bez tytułu