Afryka na Stołku!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afryka na Stołku!

Duet działaczy naszej Fundacji, Mamadou Diouf i Paweł Średziński, został laureatem tegorocznej edycji “Stołka”, nagrody przyznawanej przez stołeczną redakcję “Gazety Wyborczej”.

Zespół “Gazety”, który przyznawał nagrodę, uzasadnił swoją decyzję projektami zainicjowanymi i zrealizowanymi przez naszą Fundację w Warszawie. Ostatnie trzy lata były bardzo aktywnym okresem w działaniach podejmowanych przez nagrodzony duet. Wśród nich była książka odkrywająca afrykańską historię Warszawy, projekt fotograficzny “Afro-Warszawa”, Dzień Afryki, ścieżka edukacyjna śladami Wiecha, afro-warszawska kapela podwórkowa i wiele innych akcji dedykowanych jednocześnie Afryce i polskiej stolicy.

Wiadomość o przyznaniu nagrody była niezwykle miłą informacją, kończącą pracowity rok 2011 – twierdzą Diouf i Średziński. I zapowiadają, że wciąż wiele pomysłów czeka na realizację. Wszystko po to, aby wspierać proces tworzenia się nowej wielokulturowości Warszawy, przez wzajemne poznanie. “Tylko przez wzajemne poznanie w gruzach legną stereotypy, strach i nieufność” – cytuje laureatów “Gazeta”. Diouf i Średziński dziękują też władzom miasta stołecznego Warszawa za wsparcie ich działań na terenie stolicy. “W tej pracy na rzecz przybliżania warszawiankom i warszawianom Afryki i jej mieszkańców, którzy już od wieków pojawiają się nad Wisłą, i stają się naszymi sąsiadami, zamierzamy kontynuować nasze cykliczne działania, jak i kolejne projekty z zakresu edukacji i kultury” – dodaje Średziński.

FAI

 Dokument bez tytułu