Afryka na Śląsku

afryka.org Polecamy Afryka na Śląsku

Festiwal Silesia Africana ruszył w Katowicach 22 kwietnia 2009. Nad imprezą Honorowy Patronat objęło krakowskie biuro Polskiej Akcji Humanitarnej. Wiąże się to z charytatywnym charakterem imprezy – cały dochód ze sprzedaży biletów i gadżetów zostanie przeznaczony na Kampanię Wodną, którą prowadzi PAH w Sudanie.

W ramach Festiwalu uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z różnorodnością i kulturowym pięknem Afryki, poprzez cykl wykładów poprowadzonych już pierwszego dnia – w środę, 22 kwietnia – na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Panel naukowy, poruszający sprawy kultury i polityki Afryki, jak i część podróżniczą poprowadzą specjaliści zainteresowani tym obszarem oraz ci, którzy byli i widzieli Afryką z bliska.
Następnie, w centrum Katowic usłyszeć będzie można dźwięki bębnów afrykańskich.

Kolejny dzień upłynie pod znakiem zdobywania nowych umiejętności bądź doskonalenia tego, co już znane. W Górnośląskim Centrum Kultury odbędą się warsztaty gry na djembe, które poprowadzi Tomasz Lempa. Rezerwacja miejsc przez stronę internetową. A wieczorem, w centrum Katowic zapraszamy na fireshow – spektakl ognia z muzyką afrykańską w tle.

W piątek zakończenie Festiwalu, a w związku z tym najpierw warsztaty afro dance (rezerwacja na stronie internetowej) w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej (ul. Głowackiego 6), prowadzone przez Iwonę Tchórzewską, a wieczorem finałowy koncert. W klubie Scena Gugalander pojawi się między innymi zespół Lion Vibrations, następnie zapraszamy na imprezę w rytmach etno i reggae.

Szczegóły na www.silesia-africana.visse.pl

 Dokument bez tytułu