Afryka 2008 w Krakowie

afryka.org Polecamy Afryka 2008 w Krakowie

Jak wygląda Afryka na początku nowego, 2008 roku? Jak prezentuje się jego kultura, sztuka, muzyka? „Czy Afryka naprawdę jest uboga?” – pytanie to będzie myślą przewodnią dwudniowej imprezy organizowanej w Krakowie przez ogólnopolskie Stowarzyszenie Etnica. Odpowiedź na nie okaże się niejednoznaczna, z pewnością jednak Afryka nie poskąpi tego, co w niej najcenniejsze: darów radości, muzyki, tańca i śpiewu.

Pierwszy dzień zostanie otwarty dyskusją nad sprawiedliwym handlem, by następnie zabrać nas do źródeł tradycji afrykańskich warsztatami Djembe i tańca Afrołódzkiej szkoły rytmu City Bum Bum (CBB). Dostępny będzie afrykański poczęstunek.Wieczór zakończy koncert ekipy CBB.

Drugi dzień poświęcony będzie prezentacji kultury wtórnej – współczesnych inspiracji Afryką. Zobaczymy tu poprzedzony warsztatami występ formacji Tribal Bellydance, oraz pokazy gry na instrumentach etnicznych Meinla w wykonaniu Dominika Muszyńskiego i Karola Wilkoszewskiego. Całość zwieńczy występ gwiazdy wieczoru – zespołu WaDaDa.

(Etnica)

Więcej na stronie etnica.pl 

Kiedy: 12-13 stycznia 2008; Gdzie: Kraków, Klub Drukarnia / DK Podgórze / Kino Wrzos 

 Dokument bez tytułu