Adebayor

afryka.org Wiadomości Sport Adebayor

Napastnik Arsenalu, Emanuel Adebayor, oświadczył, że nie zamierza się wyprowadzać z Londynu dopóki nie pomoże swojej drużynie zdobyć jakiegoś trofeum. Od roku 2006 Arsenal nie zdobył żadnego znaczącego sukcesu, a w tym roku właśnie odpadł z wyścigu o finał Ligi Mistrzów.

W tamtym tygodniu pojawiły się plotki o przenosinach gwiazdora z Togo do Milanu. „W następnym sezonie, na 100% będę piłkarzem Arsenalu” – dementuje doniesienia sam piłkarz. Adebayor obiecuje, że nie odejdzie z Londynu, dopóki nie przełamią złej passy.
„Dzięki Arsenalowi dzisiaj jestem kim jestem – jednym z najlepszych napastników na świecie. Muszę się odwdzięczyć. A jak? Pomagając drużynie zdobyć trofea” – dodaje Adebayor.

Dzisiaj Kanonierzy zmierzą się z Chelsea, z którą walczą o 3 miejsce, dające prawo do startu w Lidze Mistrzów bez eliminacji. Togijczyk w 36 występach zdobył do tej pory 16 goli. Charakterystyczne dla niego jest to, że bardzo dobrze znosi presję i można na niego liczyć w najtrudniejszych momentach. Jednym z takich momentów będą niewątpliwie dzisiejsze derby Londynu. „Zagramy o naszą godność. Chcemy pokazać charakter i wrócić na trzecie miejsce” – kończy Adebayor.

Łukasz Kalisz

 Dokument bez tytułu