Aboutrika zostaje w Kairze

afryka.org Wiadomości Sport Aboutrika zostaje w Kairze

Wbrew ostatnim spekulacjom, gwiazdor reprezentacji Egiptu i Al Ahly, Mohamed Aboutrika, zaprzeczył, jakoby nosił się z zamiarem opuszczenia Kairu.

Po porażce Al Ahly w Klubowych Mistrzostwach Świata, lokalne media zapowiadały rychłą sprzedaż czołowych zawodników zwycięzcy MTN Ligi Mistrzów. Ostatnimi czasy na cenzurowanym znalazła jedna z największych gwiazd afrykańskiej piłki – Mohamed Aboutrika. Jak donosi portal footbal365.co.za środkowy pomocnik niedawno odrzucił lukratywną ofertę z Sudanu.

Zainteresowany pozyskaniem Egipcjanina okazał się klub tamtejszej ekstraklasy – Al Hilal. Działacze z Chartumu położyli na stół trzyletnią umowę, gwarantującą zarobki w wysokości dwóch milionów euro rocznie. Aboutrika wybrał jednak grę w swych ukochanych barwach: „Byłem bardzo bliski podpisania kontraktu z Al Hilal. Umowa warta była dwa miliony euro rocznie, dlatego była to naprawdę trudna decyzja. Nasi fani stworzyli nam jednak fantastyczne powitanie po nieudanych Klubowych Mistrzostwach Świata, co ostatecznie przekonało mnie co do słuszności pozostania w Al Ahly.”

To nie pierwsze tego typu ruchy ze strony sudańskich klubów. Pod koniec października Al Merreikh wydało dwa miliony dolarów na króla strzelców ostatniej edycji Ligi Mistrzów, 19-letniego Stephena Worgu.

Maciek Bartoś

 Dokument bez tytułu