A jednak ślub, czyli ciąg dalszy romansu pani minister

afryka.org Wiadomości Plotki A jednak ślub, czyli ciąg dalszy romansu pani minister

Pastor Sam Fidelis zapłacił sumę równą wartości 16 krów w związku z jego zaręczynami z suazyjską minister ds. sportu, kultury i młodzieży Hlobisile Ndlovu.

Trzynaście krów zostało zastąpionych gotówką. Pozostałe trzy dotarły w naturze. Uroczystość odbyła się w domu minister. Wzięli w niej również udział: wiceszef suazyjskiego rządu, Themba Masuku, 10 parlamentarzystów, były burmistrz Mbabane oraz inni prominentni urzędnicy. Liczba gości przekroczyła 500.

Nie zabrakło tradycyjnych tańców, które wykonały niezamężne kuzynki z rodziny minister. Ze strony Fidelisa przybyło trzech pastorów, w tym Pastor Malaza z Jesus Calls Worship Centre. Pouczyli oni parę, czego powinna unikać, aby jej związek przetrwał nawet największe próby. Cała ceremonia trwała ponad 4 godziny.

Wartość każdej z krów, za suazyjskim tabloidem “Times of Swaziland” wycenia się na 3500 lilangeni. Jak zauważa wspomniany dziennik Fidelis chciał najpierw zapłacić o tysiąc lilangeni mniej, ale rodzina panny młodej nie zgodziła się na jego cenę.

Fidelis, od ponad 6 lat jest zamieszany w afery, za które ściga go wymiar sprawiedliwości RPA. Należy do nich między innymi sfingowana kradzież luksusowych samochodów w celu wyłudzenia odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej. Pastor został już kilkakrotnie postawiony przed sądem, jednak nigdy nie został skazany.

Rodzina pechowej narzeczonej jeszcze przed zaręczynami wynegocjowała 17 sztuk bydła, które miał przekazać pastor przed ślubem.

ostro

 Dokument bez tytułu