7 kwietnia rusza trasa Nattali Rize

afryka.org Polecamy 7 kwietnia rusza trasa Nattali Rize

Już w piątek rusza promo tour najlepszych festiwali reggae w Polsce, w Bielawie i w Ostródzie. W roli głównej wystąpi niezwykła Nattali Rize.

Australijka Nattali Rize jest jedną z niewielu kobiet, którym udało się zdobyć sławę w zdominowanym przez mężczyzn świecie reggae. Jej sceniczna charyzma i wyjątkowy głos uwiodły jamajskich producentów.

Po „New Era Frequency” EP, gdzie współpracowała ze znanym duetem Notis (Jimmy Cliff, Tarrus Riley itp.) oraz podboju świata hitem „Natty Rides Again” z Julianem Marley’em,  Nattali Rize powraca z solowym albumem w marcu 2017.

„One People” to pierwszy singiel z tej wyczekiwanej płyty. Akustyczny hymn ukazuje ją dokładnie taką, jaka jest: jednocześnie delikatną i radykalną. Nattalie składa hołd jednemu z największych przebojów Marley’a, niczym Bob nakładając zaangażowany tekst na słodką melodię. To mocny apel o jedność i miłość – jedyne rozwiązanie. Muzyka jest najpotężniejszym instrumentem, aby dotrzeć z tym przekazem do tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe.

Droga Nattali do sukcesu rozpoczęła się od jej australijskiej formacji Blue King Brown, z którą od ponad 10 lat koncertuje na całym świecie. Występowali przed takimi artystami jak Carlos Santana czy Damian Marley. Wydali kilka doskonałych albumów przekraczających muzyczne granice i promujących rewolucyjnego ducha pozytywnych zmian. Nattali od dzieciństwa gra na gitarze i absorbuje muzyczne mądrości odkryte w kolekcji płytowej swojej matki. Zaczynając od roli perkusjonistki na ulicznych występach, nigdy nie bała się eksperymentować. “Nie chodzi mi tylko o granie muzyki, która ładnie brzmi. To nie służy tylko zabawie: mówimy o byciu częścią ruchu, zmieniającego postrzeganie świata i pomagającego wyznaczyć ścieżki do wyższej świadomości. Muzyka jest potężną bronią w realizacji tych celów.”

Nattali Rize przynosi coś specjalnego – świadomą, elektryzującą energię, a jej koncerty pozostają w pamięci. W 2013 roku podbiła Ostróda Reggae Festival niezwykłym występem z Blue King Brown. Ku uciesze fanów powróciła tam z nowym jamajsko-australijskim zespołem jako Nattali Rize w 2016 roku. 

07-04-2017, godz. 20:00, Wrocław, Stary Klasztor, Purkyniego 1

support: Bethel, DJ Maken (JVSS)

wydarzenie FB: http://bit.ly/NattaliRize_Wroclaw0704

bilety: http://staryklasztor.com.pl/bilety/

39 PLN – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl

45 PLN – przedsprzedaż, 50 PLN – w dniu koncertu

miejsca siedzące (balkon): 60 PLN

08-04-2017, godz. 20:00, Kraków, ZetPeTe, Dolnych Młynów 10

support: Beniamin, DJ Maken (JVSS)

wydarzenie FB: http://bit.ly/NattaliRize_Krakow0804

bilety przedsprzedaż: http://bit.ly/Ebilet_krakow

50 PLN do 07.04.2017

50 PLN w dniu koncertu na miejscu

09-04-2017, godz. 20:00, Warszawa, Hydrozagadka, 11 Listopada 22

support: Johny Rockers, DJ Maken (JVSS)

wydarzenie FB: http://bit.ly/NattaliRize_Warszawa0904

bilety przedsprzedaż: http://bit.ly/Ebilet_warszawa

50 PLN do 08.04.2017

50 PLN w dniu koncertu na miejscu

 Dokument bez tytułu