6. aFrykasy Roku

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej 6. aFrykasy Roku

Po raz 6. Fundacja “Afryka Inaczej” wręczy specjalne nagrody, aFrykasy Roku, laureatom, którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania Afryki inaczej. W tym roku będzie trzech laureatów – w trzech kategoriach.

Kategoria Kultura – Wydawnictwo Czarne, które o Afryce publikuje najwięcej w Polsce, podobnie jak o tematach związanych z Afro-Ameryką.

Kategoria Dziennikarz – Bartek Sabela za książkę-reportaż o Saharze Zachodniej, “Wszsytkie ziarna piasku”, długo oczekiwaną i pierwszą po polsku i napisaną przez polskiego autora.

Kategoria Nauka – prof. Jerzy Koch, polski literaturoznawca, niderlandysta i germanista z wykształcenia, specjalizujący się w literaturze i języku afrikaans, literaturze kolonialnej, niderlandzkiej i południowoafrykańskiej. Od 1997 roku związany z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu, gdzie kieruje Zakładem Studiów Niderlandzkich i Południowoafrykańskich na Wydziale Anglistyki.

Uroczyste wręczenie odbędzie się 27 lutego, o godzinie 18, w Warszawskim Centrum Wielokulturowym, przy Placu Hallera w Warszawie. Wręczenie będzie połączone z koncertem afrykańskich i polskich artystów – Wystąpią Mamadou Diouf, Grzegorz Rytka i Pako Sarr.

W ramach uroczystości obejrzymy też film poświęcony Saharze Zachodniej: “La Guera – my forgotten land, La Guera – mój zapomniany kraj”

Wstęp wolny!

 Dokument bez tytułu