5. aFrykasy Roku

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej 5. aFrykasy Roku

Fundacja „Afryka Inaczej” zaprasza na 5., jubileuszowe aFrykasy Roku. Wręczenie nagród, przyznawanych przez Fundację „Afryka Inaczej” osobom związanym ze światem mediów, kultury i nauki, działającym na rzecz promocji tematyki afrykańskiej i dialogu polsko-afrykańskiego w Polsce, a potem koncert i impreza w afrykańskich rytmach. To wszystko, 23 stycznia 2015 roku, w warszawskim Klubie Cafe Kulturalna. Startujemy o g. 20.

Fundacja „Afryka Inaczej” powstała po to, aby mówić o Afryce inaczej niż każą nam stereotypowe wyobrażenia na temat tego kontynentu, upowszechniane w mediach i kulturze masowej – tłumaczy ideę nagrody Mamadou Diouf. – Dlatego postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy mówią, myślą bądź piszą o innej Afryce, tej rzeczywistej, gdzie obok smutku jest miejsce na radość. O Afryce, gdzie żyją ludzie.

Tegoroczne aFrykasy zostaną przyznane w trzech kategoriach: media, kultura i nagroda specjalna.

W poprzednich latach laureatami nagrody byli m.in. Wojciech Jagielski, Marcin Meller, Monika Olejnik, Jerzy Haszczyński, Adam Leszczyński, Wojciech Karpieszuk, Michał Zichlarz, Ambasada USA w Warszawie, Komenda Główna Policji.

W tym roku wręczeniu nagród będzie towarzyszył koncert duetu muzycznego Mamadou Dioufa (djembe) i Buba Kuyateh (kora) – gościnnie pojawi się Grzegorz Rytka (saksofon), a po koncercie tradycyjnie odbędzie się afterparty, prowadzone przez duet Grajek Krawiec i DJ Mamadou. To Grajkowi Krawcowi zawdzięczamy nazwę nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

Kiedy? 23 stycznia, piątek, g. 20. Gdzie? Klub Cafe Kulturalna, PKiN, Plac Defilad 1. Wstęp? Na rozdanie wolny, osoby, które przyjdą na imprezę po rozdaniu, płatny.

 Dokument bez tytułu