21 stycznia przyjdź na aFrykasy Roku!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej 21 stycznia przyjdź na aFrykasy Roku!

Już po raz trzeci zapraszamy na aFrykasy Roku! W czasie tego wieczoru z Afryką rozdamy nagrody naszej Fundacji, aFrykasy za rok 2011, zagrają afrykańscy muzycy, a potem salę przejmie aFrykasy Sun System w osobach Mamadou i Grajek Krawiec.

Zaczynamy o godzinie 20 wręczeniem aFrykasów Roku. W poprzednich dwóch edycjach laureatami tej nagrody były osoby i instytucje zaangażowane na rzecz Afryki i dialogu międzykulturowego. Wśród nich znaleźli się Wojciech Jagielski, Marcin Meller, Joanna Klimowicz, a także Biuro Kultury m. st. Warszawy.

Laureatów trzeciej edycji aFrykasów Roku poznamy już 16 stycznia. Obecnie można zagłosować na jedną z trzech nominacji. Głosowanie odbywa się za pomocą specjalnej ankiety w serwisie Facebook bądź emailowo: należy wysłać email z imieniem i nazwiskiem jednej z nominowanych osób na adres email: fundacja@afryka.org. Wśród nominowanych są:

Szymon Hołownia, „Newsweek”, za „Zrozumieć Afrykę”.
Adam Leszczyński, „Gazeta Wyborcza”, za wytrwałe i konsekwentne poświęcanie uwagi Afryce w swoich artykułach, i ukazywanie jej różnorodności.
Kazimiera Szczuka, za to, że staje w obronie mniejszości, bez względu na to, kto tę mniejszość obraża.

Fundacja „Afryka Inaczej” wręczy też nagrodę specjalną.

Po uroczystości wręczenia odbędzie się koncert w wykonaniu afrykańskich artystów mieszkających w Polsce. Potem zagra aFrykasy Sun System.

Serdecznie zapraszamy!

Kiedy? 21 stycznia, g. 20. Gdzie? Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, Warszawa. Przed godziną 21:00, wstęp wolny.

 Dokument bez tytułu