15. Jubileuszowy Ostróda Reggae Festival

afryka.org Kultura Muzyka 15. Jubileuszowy Ostróda Reggae Festival

Kilkunastoletnia konsekwencja w budowaniu marki, wyjątkowa atmosfera, profesjonalna produkcja oraz rozbudowany i wielobarwny program to główne cechy Ostróda Reggae Festival, czołowej polskiej imprezy związanej z muzyczną wibracją rodem z Jamajki. W 2015 roku festiwal ponownie odbywa się w wyjątkowo magicznym miejscu – „Czerwonych Koszarach”, opustoszałej jednostce wojskowej w centrum Ostródy, która tak dobrze sprawdziła się podczas poprzedniej edycji. Przez najbliższe trzy tygodnie będziemy Was zachęcać do udziału w tym niezwykłym festiwalu.

Zaczynamy od prezentacji jednego z najciekawszych wykonawców na tegorocznym ORF, Protoje. Protoje to jedna z największych współczesnych gwiazd reggae z Jamajki, a na właśnie wydanym trzecim albumie usłyszeć można też sporo hip-hopu.

Protoje odgrywa kluczową rolę w jamajskim ruchu “Reggae Revival”. Będąc zarówno autorem wyjątkowo nośnych przebojów, jak i filozoficznym myślicielem, artykułuje gniew wschodzącej generacji. Po wydaniu szeroko docenionych na całym świecie albumów “The Seven Year Itch” i “The 8 Year Affair”, które przyniosły m.in. takie hity jak “Rasta Love” z Ky-Mani Marley’em czy “Kingston be Wise”, w marcu 2015 Protoje wydał swój trzeci album “Ancient Future”.

“Antyczna przyszłość” prezentuje historię jamajskiej muzyki, wyrażając przy tym współczesną energię reggae i hip-hopu. To kolejny krok w przełamywaniu barier i nowe pomysły wykorzystujące ducha lat 70-tych i 80-tych. Album został znakomicie przyjęty, a singiel „Who Knows” z Chronixx’em doczekał już ponad 6 mln odsłon na YT.

Od czasu swojego pierwszego polskiego koncertu w Ostródzie w 2011 roku stał się czołową gwiazdą reggae z występami na wszystkich znaczących światowych festiwalach i masą przebojów na swym koncie.

 Ostróda Reggae Festival

15 edycja, 6-9 sierpnia, Ostróda

Bilety: www.ostrodareggae.com/bilety

 Dokument bez tytułu