115-letnia czarnoskóra Amerykanka najstarszą osobą świata

afryka.org Bez kategorii 115-letnia czarnoskóra Amerykanka najstarszą osobą świata

Czarnoskóra Amerykanka Gertrude Baines oficjalnie została uznana w Księdze Rekordów Guinnessa za najstarszą osobę na świecie; skończyła w poniedziałek 115 lat.

Sędziwa pani, która mieszka w domu opieki w Los Angeles, skarży się na dwie rzeczy: źle smażony boczek i artretyczne bóle w kolanach. Twierdzi, że dożyła tak zaawansowanego wieku ponieważ nigdy nie paliła tytoniu, nie piła alkoholu ani też nie prowadziła szalonego trybu życia. Przeżyła całą swoją rodzinę. Baines wzięła udział w ostatnich wyborach prezydenckich, oddając swój głos na Baracka Obamę. Później cieszyła się, że dożyła chwili, gdy prezydentem USA został czarnoskóry. Ojciec pani Baines był niewolnikiem.

REKLAMA
Czytaj dalej

if (NJB(‘srodtekst’) && typeof isSrd05==’undefined’){document.getElementById(‘rekSrd05′).style.display=’block’;var isSrd05=true;} Urodzona w 1894 roku w Shellman, Baines pracowała całe życie jako sprzątaczka. W domu opieki przebywa od dziesięciu lat. Stała się najstarszą osobą na świecie po zgonie w styczniu w Portugalii 114-letniej Marii de Jesus.

if(typeof isSrd05==’undefined’){NPB(“005”);}

 Dokument bez tytułu