afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej 10. Dzień Afryki

Już 2 czerwca, po raz 10., Fundacja „Afryka Inaczej” zaprasza na coroczne święto Afryki i koncert z okazji Dnia Jedności Afrykańskiej. W tym roku wystąpią afrykańscy i polscy artyści. Nie zabraknie najlepszej muzyki.

Tym razem spotykamy się na dziedzińcu warszawskiego Klubu Harenda, już w niedzielę, 2 czerwca, o godzinie 18:00.

Wystąpią

Mamadou & Sama Yoon
Polsko-senegalski kolektyw „Mamadou & Sama Yoon” to przede wszystkim world music. afro beat, etno, reggae. Każdy ich występ to pełen ekspresji afro beat przepełniony magicznym transem, wciągającym do tańca radosny funk, a leniwe, choć z dużym pulsem, kołyszące reggae. Polsko – afrykańska załoga muzykę czuje i gra znakomicie, stylowo, z żywiołową radością, dopełnioną śpiewanymi w języku wolof piosenkami – opowieściami o tradycjach, szacunku, podróżach, miłości i tęsknocie.

Warszawiaki – Trupa Teatralna
Zespół, który dba o to, aby warszawska tradycja folku miejskiego nie została zapomniana. O sobie mówią: „Naszym celem jest podtrzymywanie pamięci o dawnej Warszawie i wskrzeszanie jej folkloru. Nasze interpretacje aktorskie nie są nową interpretacją starego- przekazujemy widzowi i słuchaczowi to, co nam wydaje się najważniejsze- tekst i emocje piosenki w najprostszej jej postaci. Koncerty i uliczne akcje przygotowujemy czerpiąc wiedzę ze źródeł. Ferajna z zaciekawieniem uczy się od starszych warszawiaków nowych tekstów piosenek, które choć znane ulicy nie zostały nigdzie zapisane. Głęboko wierzymy w to, że humor, który towarzyszył Warszawiakom przed wojną do dziś tak samo bawi i porusza!”

Jak co roku chcemy, aby świętowanie Dnia Afryki łączyło osoby pochodzenia afrykańskiego i polskiego. Dlatego chcemy w finale koncertu wykonać wspólnie z Wami piosenkę „Warszawa da się lubić!”. Dołączcie do nas bez względu na to, czy mieszkacie w Warszawie, Bamako czy Szczecinie.

W trakcie koncertu będziecie mogli zapoznać się z wystawą na temat afrykańskich miast oraz dowiedzieć się więcej o działaniach Fundacji Habitat for Humanity Poland, zajmującej się rozwiązywaniem problemów mieszkaniowych.

Przyjdź i świętuj razem z nami. Klub Harenda, ul. Krakowskie Przedmieście 4/6, Warszawa. Start 2 czerwca 2019 roku, o godzinie 18:00.

Wydarzenie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu BUILD Solid Ground. Jest on częścią Solid Ground, międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

 Dokument bez tytułu