Wyrok śmierci za zabicie albinosa

afryka.org Wiadomości Wyrok śmierci za zabicie albinosa

Za zabicie albinosa jest tylko jedna kara. Wyrok śmierci. Takiego zdania był tanzański sąd.

W Tanzanii na śmierć przez powieszenie zostali skazani trzej mężczyźni, którzy zamordowali 13-letniego chłopca-albinosa. Swojego czynu dopuścili się, bo chcieli pozyskać części jego ciała.

Zabójstwa osób o albinotycznej karnacji stały się plagą w Tanzanii. Od 2007 roku zginęło aż 53 albinosów, których ciała używane są do magicznych zabiegów szczególnie w północno zachodnich regionach tego kraju. Do morderstw dochodzi dlatego, że część Tanzańczyków wierzy, że fragment ciała albinosa przynosi szczęście w miłości, życiu i w interesach.

Wyrok z zadowoleniem przyjęła organizacja broniąca praw albinosów „Under The Same Sun”. Jej działacze podkreślają jednak, że wciąż pozostaje 52 podobnych spraw. Póki co w toku jest 15 z nich. Z kolei w rękach policji znajduje się 90 podejrzanych, w tym 4 policjantów.

Drugim krajem, który ma podobny problem jest Burundi. Tam w ubiegłym roku zostało zamordowanych 11 albinosów. 13 osób oskarżonych o udział w tych morderstwach zostało już osądzonych, a jedna z nich otrzymała dożywotni wyrok pozbawienia wolności. Mimo to władze Burundi podkreślają, że zlecającymi zabójstwa albinosów nie są Burundyjczycy, lecz mieszkańcy Tanzanii.

ostro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *