Tu mieszkamy: Jestem z Senegalu

afryka.org Polecamy Tu mieszkamy: Jestem z Senegalu

Jak się czują u nas cudzoziemcy? Rozmowa z Senegalczykami żyjącymi w Polsce: Azizem Seck’iem, założycielem i właścicielem Cafe Baobab oraz Pako Sarrem, muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, współtwórcą, wraz z Mamadou Dioufem i Mouhamedem Mbowem, zespołu Djolof-Man.

O projekcie:

Tu mieszkamy – propozycja Instytutu Reportażu adresowana do mieszkańców Warszawy – to cykl dwudziestu trzech spotkań z cudzoziemkami i cudzoziemcami spoza Unii Europejskiej, którzy mieszkają w Polsce. Spotkania odbywają się  w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 od kwietnia br. Cały projekt, finansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa, potrwa do czerwca 2015.

Każde ze spotkań prowadzi reporter/reporterka zajmujący/-a się danym krajem lub regionem. Z gośćmi chcemy rozmawiać o ich kraju pochodzenia i kulturze, przyczynach przyjazdu do Polski, ale też o życiu tutaj, z nami i pośród nas. O tym, co jest wspólne a co różne. Naszych gości prosimy też o prezentację książki, filmu, zdjęć albo o poprowadzenie warsztatów (np. kulinarnych), które przybliżyłyby nam ich kraj.

Do tej pory odbyły się już spotkania z osobami pochodzącymi z Ukrainy, Rosji, Filipin, Mołdawii,Turcji i Białorusi.

16.09. godz. 19.00 Tu mieszkamy: Jestem z Senegalu
spotkanie oraz koncert
wstęp wolny

Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12
Jak się czują u nas cudzoziemcy? Rozmowa z Senegalczykami żyjącymi w Polsce: Azizem Seck’iem, założycielem i właścicielem Cafe Baobab oraz Pako Sarrem, muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, współtwórcą, wraz z Mamadou Dioufem i Mouhamedem Mbowem, zespołu Djolof-Man
Gospodarz: Adam Leszczyński
po spotkaniu:
koncert Pako Sarra
 Dokument bez tytułu