„Sypiam tylko z żoną i z moją kochanką”

afryka.org Wiadomości „Sypiam tylko z żoną i z moją kochanką”

Joash Runga, 44-letni zawodowy kierowca, spędza noc w Katunie, mieście na granicy Ruandy i Ugandy. Po całym dniu ciężkiej pracy za kierownicą, uważa, że nie ma nic lepszego, niż relaks ze szklanką zimnego piwa w jednym z przygranicznych barów. Opowiada o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na niego na drodze i o swoim przekonaniu, że sypianie tylko z jedną, stałą kochanką zamiast z wieloma, obniża niebezpieczeństwo, że zarazi się HIV.

„Parkuję ciężarówkę, wynajmuję pokój w pensjonacie, biorę prysznic i idę do baru na piwko i kolację. Bycie kierowcą w Afryce to nie jest łatwa praca. Tym razem przewożę paliwo lotnicze z Kenii do DRK (Demokratyczna Republika Kongo).

Na drogach jest niebezpiecznie: straciłem już wielu kolegów – z powodu wypadków i napadów, ale też z powodu AIDS i innych chorób. Dlatego po pracy lubię się zrelaksować i cieszyć życiem – bo kto wie, ile mi jeszcze tego życia zostało?

Moja żona mieszka w naszym domu, w Kenii. Mam też kochankę tutaj, w Katunie, którą odwiedzam, kiedy tu przyjeżdżam. Jestem z nią od wielu lat – miała chyba 19 lat, jak się poznaliśmy, teraz ma 30.

Co prawda lubię wypić, ale uważam i nie sypiam z byle kim. W tych pogranicznych miastach jest pełno kobiet, które robią to za pieniądze i zarażają HIV. Sypiam więc tylko ze swoją żoną i z moją kochanką.

Moja żona miała test na HIV jak była w ciąży. Nie jest zarażona, więc myślę, że ja też nie jestem. Sam jednak nigdy się nie badałem, moja kochanka też chyba nie i mam nadzieję, że jest mi wierna, ale oczywiście – pewności nigdy nie ma. Dobrze ją traktuję, daję pieniądze na czynsz i na wydatki i mam nadzieję, że mnie szanuje i się nie puszcza. Nie zostawię jej, bo alternatywą jest spanie z prostytutkami. Jestem zbyt długo z dala od mojej żony i też mam swoje potrzeby. Jak kiedyś złapię HIV, to będzie mój pechowy dzień.”

maru, IRIN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *