Pako Sarr, działacz Afryki Inaczej, rzecznik Afrykanów nad Wisłą

afryka.org Czytelnia Habitat Pako Sarr, działacz Afryki Inaczej, rzecznik Afrykanów nad Wisłą

Dziś przedstawiamy sylwetkę kolejnego członka Komitetu Rzecznikowskiego Afrykańskiej Społeczności w Polsce i działacza Fundacji „Afryka Inaczej”, Pako Sarra.

Pako pochodzi z Senegalu i mieszka w Warszawie. Spędził wiele lat we Francji, gdzie zajmował się muzyką. Gitarzysta, wokalista, kompozytor, twórca muzycznego projektu Nomad Soul i współzałożyciel grupy Djolof Man. W wieku 17 lat założył swój pierwszy zespół Soweto Boys, gdzie grał na perkusji. Po trzech latach chłopięcy zespół przekształcił się w ARRA (Africa Reggae Roots Ambassador), który był prekursorem muzyki reggae w Dakarze i szybko zdobył ogromną popularność. Po ośmiu latach Pako Sarr wyjechał do Paryża, gdzie komponował i uczył się gry na gitarze oraz śpiewu.

Dialog między kulturami oraz muzyka jako pozytywne przesłania w życiu codziennym. Tak mówi Pako. Dlatego od początku swojej obecności w stolicy Polski zaangażował się w działania Fundacji Afryka Inaczej.

Pako twierdzi, że w dzisiejszym świecie, gdzie często nienawiść i przemoc rządzą, ginie piękno naszego życia. Dlatego postanowił przyłączyć się również do Komitetu Rzecznikowskiego Afrykańskiej Społeczności. Aktywizacja afrykańskiej diaspory, współpraca i szacunek do drugiej osoby, to dla Pako priorytety.

Do swoich piosenek Pako pisze teksty na podstawie własnych przeżyć, historii postrzeganych z dystansu wędrowcy, wielokulturowych doświadczeń i relacji z ludźmi. W jego muzyce pulsują dobre wibracje, czuje się pozytywną energię i miłość do wszystkiego, co piękne i wartościowe. To również Pako miał swój ogromny udział w muzycznym opracowaniu piosenki „Bo my Polacy”, która stała się oficjalną piosenką Fundacji „Afryka Inaczej”. Cały ten bagaż doświadczeń Pako angażuje również w pozamuzyczną działalność w Komitecie i na rzecz „Afryki Inaczej”.

FAI

 Dokument bez tytułu