Nigeria młodzieżowym mistrzem

afryka.org Wiadomości Sport Nigeria młodzieżowym mistrzem

Na stadionach Republiki Południowej Afryki zakończyły się dzisiaj Młodzieżowe Mistrzostwa Afryki. Tytuł zdobyła jedenastka “Flying Eagles”. W finałowym spotkaniu Nigeryjczycy pokonali reprezentację Kamerunu.

Mecz na Dobsonville Stadium miał niesamowicie dramatyczny i emocjonujący przebieg. Mimo wielu okazji z obu stron do 75. minuty był bezbramkowy remis. Potem “Latającym Orłom” dwa razy udało się trafić do siatki rywala. Drugiego gola zdobył Innocent Uche Nwofor, który z czterema bramkami na koncie został królem strzelców turnieju.

Kiedy wydawało się, że losy finału są przesądzone “Junior Lions” wzięli się do solidnej roboty i w przeciągu trzech minut zdołali wyrównać! Bramkę na 2-2 zdobył w 85 minucie Salli Nicaise. Może warto zapamiętać to nazwisko, bo 19-letni pomocnik Cotonsport de Garoua został uznany najlepszym piłkarzem African Youth Championship. Kto wie, może wkrótce będzie równie sławny co jego starsi koledzy z Samuelem Eto’o na czele?

W dogrywce zwycięskiego gola na 3:2 zdobył Envoh Terry i to Nigeria po raz szósty została mistrzem kontynentu. W meczu o trzecie miejsce Egipt pokonał Mali 1:0. Cały kwartet półfinalistów będzie reprezentował Afrykę na sierpniowych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kolumbii.