Ndip Tambe blisko Górnika

afryka.org Wiadomości Polska Ndip Tambe blisko Górnika

Na dzisiejszych przedpołudniowych zajęciach zespołu z Zabrza pojawił się Robert Ndip Tambe. Najprawdopodobniej do jutra rozstrzygnie się czy 21-letni napastnik z Kamerunu podpisze z górnośląskim kontrakt czy nie.

Piłkarz z Afryki pojawił się już na treningu Górnika. Wziął udział w czwartkowej gierce zabrzańskiego zespołu. Spisał się na tyle dobrze, że teraz dostał zaproszenie na kolejne zajęcia. Do środy trener Leszek Ojrzyński i działacze mają zdecydować czy widzą u siebie zawodnika czy nie.

– Gra w ekstraklasie to moje marzenie. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i podpiszę kontrakt – mówi Ndip Tambe, który z trybun oglądał poniedziałkowe ligowe spotkanie Górnika z Zagłębiem (2-2), a dziś ponownie pojawi się w Zabrzu.

Wiosną Kameruńczyk występował w czwartoligowym LZS Piotrówka. Dla klubu z Opolszczyzny w 13 meczach zdobył 18 bramek i walnie przyczynił się do wywalczenia awansu do III ligi.

Dwa lata temu Ndip Tambe wziął udział w turnieju dla młodzieżowych drużyn z krajów frankofońskich, który odbył się we Francji. Był już też na obozie z kadrą „Nieposkromionych Lwów”, jak na kontynencie afrykańskim mówi się o reprezentacji Kamerunu.

– Robert to bardzo zdolny zawodnik. Interesował się nim już francuski FC Metz – podkreśla Valery Ndazech, prezes Cinyodev Football Academy, której Ndip Tambe jest zawodnikiem.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *