Kto ile zagrał i strzelił. Lista Mateusza Mleczaka

afryka.org Wiadomości Polska Kto ile zagrał i strzelił. Lista Mateusza Mleczaka

Jeśli chce się dowiedzieć, którzy z piłkarzy z Afryki błyszczeli w poprzednim sezonie na naszych boiskach, to koniecznie zerknijcie na listę przygotowaną przez Mateusza Mleczaka. Dowiecie się z niej, który z zawodników z Afryki zagrał najwięcej i tego ile pozdobywali bramek na polskich boiskach.

Jak zwykle kawał pracy wykonany przez Mateusza, którego „Listy piłkarzy z Afryki w Polsce”, drukowane na blogu cieszą się olbrzymim powodzeniem.  W środę z kolei moja lista, drukowana od 2010 roku, czyli „Kto najlepszym piłkarzem Afryki?”.

Nie wiem niestety czy nie jest to jedna z ostatnich tak obszernych list. Od nowego sezonu wchodzą przecież zaostrzone przepisy o piłkarza spoza UE, którzy mogą u nas grać. W każdym zespole z niższych lig będzie mógł być ledwie jeden taki gracz. W ten sposób prezes Boniek pragnie dbać o rozwój futbolu w naszym kraju, jakby ten promil zagranicznych graczy mógł czemuś albo komuś zaszkodzić… Dla mnie żałosne, a dla Was?

PODSUMOWANIE STATYSTYCZNE WYSTĘPÓW LIGOWYCH PIŁAKRZY Z AFRYKI W LIGACH POLSKICH SEZONU 2014/2015

Nabil Aankour, Maroko

(j/w) Korona Kielce POL 1 18/0

(j/w) Korona II Kielce POL 4 6/1

Ahmed Abdullah, Egipt

(w) Huragan Pobiedziska POL 5 8/2

Sani Abubakar, Nigeria

(j/w) Okocimski KS Brzesko POL 3 25/1

(j/w) Okocimski II KS Brzesko POL 6 7/0

Vincent de Paul Achi, Wybrzeże Kości Słoniowej

(j) Tarnowiczanka Tarnowskie Góry POL 7 13/2

Mohamed Adnan, Maroko

(j) Iskra Chełmiec POL 8 6/b.d.

(w) LKS Łęka POL 7 4/1

Frank Adu Kwame, Ghana

(j/w) Podbeskidzie Bielsko-Biała POL 1 18/0

(j/w) Podbeskidzie II Bielsko-Biała POL 4 3/0

Chinonso Agu, Nigeria

(j/w) Radomiak Radom POL 4 28/2

David Aiteka, Nigeria

(j) Boruta Zgierz POL 5 1/0

(j) Boruta II Zgierz POL 7 2/3

Abayomi Ajumobi, Nigeria

(w) Orzeł II Parzęczew POL 7 1/1

Muhsin Nassir Ali, Kenia

(j/w) Orkan Konarzewo POL 6 12/1

Mohamed Amin, Tunezja

(w) Olimpia Warszawa POL 5 6/0

Marwen Amri, Tunezja

(j/w) Start Kleszczów POL 8 18/4

Kacem Attia, Tunezja

(j) ŁKS Łagów POL 5 0/0

(w) Polonia Białogon (Kielce) POL 8 7/0

Safouan Bahroun, Tunezja

(j/w) Orzeł Parzęczew POL 6 19/6

(j/w) Orzeł II Parzęczew POL 7 22/19

Mamadou Bandaogo, Burkina Faso

(j/w?) Orzeł Kolno POL 6 b.d.

Soufayne Bankhala, Algieria

(w) Górnik Konin POL 5 9/0

Mounaover Benrabah, Tunezja

(j) Kaczawa Bieniowice POL 6 11/1

Zouhair Benzaouia, Maroko

(j/w) Tur Wrocław POL 8 12/4

Roland Russel Bilala, Kongo/Ukraina

(j) Igros Krasnobród POL 6 9/10

Wajih Bouchniba, Tunezja

(j/w) Broń Radom POL 4 30/4

Rachid Boufari, Tunezja

(w) Start Kleszczów POL 8 8/1

Ahmed Bouguerra, Tunezja

(w) Włókniarz Głuszyca POL 7 3/0

Jonathan Brown, Ghana

(j/w) Podgórze Kraków POL 6 5/0

(j/w) Podgórze II Kraków POL 7 16/0

Amadou Camara, Gambia

(j) Bór Regut POL 6 11/2

Sekou Camara, Senegal

(j/w) Rzemieślnik Pilzno POL 5 23/5

Kebba Ceesay, Gambia

(w) Lech Poznań POL 1 2/0

(w) Lech II Poznań POL 4 4/0

Walid Chahoud, Tunezja

(j/w) Warmiak Łukta POL 5 19/2

Marouane Chalal, Maroko

(j) Iskra Chełmiec POL 8 3/ b.d.

(w) Budowlani Jazowsko POL 7 10/4

Ferdinand Chifon, Kamerun

(j) Flota II Świnoujście POL 6 8/1

Kenneth Alfred Chijioke

(w) Hutnik II Warszawa POL 8 6/0

Slaheddine Chrigui, Tunezja

(j/w) Pomowiec Gronowo Elbląskie POL 7 20/7

Anthony Chukwuemeka, Nigeria

(j/w) Bzura Chodaków POL 5 26/0

Ukonu Mba Chukwuemeka, Nigeria

(w) KP Meblosystem Zabajka POL 6 5/0

Idrissa Cisse, Senegal

(j/w) Podbeskidzie Bielsko-Biała POL 1 9/1

(j/w) Podbeskidzie II Bielsko-Biała POL 4 20/7

Lansana Conde, Gwinea

(j/w) Pogoń Oleśnica POL 6 21/5

Valentin Dah, Burkina Faso

(j/w) Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie POL 4 30/5

Boubacar Dialiba, Senegal

(j/w) Cracovia POL 1 28/5

Abdoulaye Diop, Senegal

(j/w) Jarmuta Szczawnica POL 6 27/2

Cheikh Ahmed Tidiane Diouf, Senegal

(j) Sparta Kazimierza Wielka POL 5 4/1

(w) Zjednoczeni Branice POL 6 8/6

Aliu Djaló, Gwinea-Bissau

(j) Pogoń Siedlce POL 2 12/0

(j) Pogoń II Siedlce POL 4 2/2

Bassina Djato, Togo

(j/w) Grom Lipowo POL 6 22/17

Donald Djousse, Kamerun

(w) Pogoń Siedlce POL 2 14/1

Pape Ibrahim Drame, Senegal

(j) Sparta Kazimierza Wielka POL 5 14/1

Femi Durodola, Nigeria

(j/w) LKS Stróża POL 7 14/11

Emmanuel Ekwueme, Nigeria

(w) LZS Piotrówka POL 5 11/0

Lucky Junior Ekwueme, Nigeria

(j/w) Piast Złotniki Kujawskie POL 5 28/11

Martins Ekwueme, Nigeria

(w) LZS Piotrówka POL 5 6/2

Paschal Ekwueme, Nigeria

(j) KS CK Troszyn POL 6 15/15

(w) Mazovia Mińsk Mazowiecki POL 5 12/3

Armand Ella Ken, Kamerun

(j/w) Sandecja Nowy Sącz POL 2 8/3

Jean-Claude Essomba, Kamerun

(j/w) Concordia Elbląg POL 4 25/10

George Enow, Kamerun

(j/w) Pogoń Grodzisk Mazowiecki POL 4 26/1

Ousseynou Fall, Senegal

(j) Michałowianka Michałowice POL 6 12/9

Dzikamai Gwaze, Zimbabwe

(j/w) Górnik Zabrze POL 1 12/0

(j/w) Górnik II Zabrze POL 4 10/4

Mohamed Amine Hadj Said, Tunezja

(j) Piast Gliwice POL 1 4/0

(j) Piast II Gliwice POL 4 5/0

Hamdi Hamrouni, Tunezja

(j) Wicher Brojce POL 6 11/1

Yannick Kakoko, DR Konga/Niemcy

(j/w) Miedź Legnica POL 2 31/3

Muhamed Keita, Norwegia/Gambia

(j/w) Lech Poznań POL 1 19/2

(j/w) Lech II Poznań POL 4 1/1

Bayambe Kada, Kamerun

(j) Olimpia Wtelno POL 8 3/0

Jorge Kadu, Wyspy Zielonego Przylądka

(j) Zawisza Bydgoszcz POL 1 16/2

(w) Miedź Legnica POL 2 9/2

Olakunle Kabir Ojikutu

(j/w) Formacja Port 2000 Mostki POL 4 29/0

Maxwell Kalu, Nigeria

(j/w) Pogoń Lwówek POL 6 19/3

Walid Kandel El Said, Egipt

(j/w) Limanovia Limanowa POL 3 13/1

Joshua Balogun Kayode, Nigeria

(j/w) Raków Częstochowa POL 3 27/3

Hanson Kumah-Doe, Ghana

(j/w) KS Ustrzyki Dolne Pamo-Plast POL 6 25/5

Yassine Laabidi, Tunezja

(j/w) Jarmuta Szczawnica POL 6 12/2

Walid Laatar, Tunezja

(j/w) Bazalt Piotrowice POL 7 6/1

Mohamed Lamlih, Maroko

(j/w) Grunwald Ruda Śląska POL 4 10/0

Moruf Lawal, Nigeria

(j/w) Formacja Port 2000 Mostki POL 4 26/1

Zakaria Lbouhmadi, Tunezja

(w) Orzeł Święta Katarzyna POL 8 3/1

Abraham Loliga, Burkina Faso

(j) Pogoń Lwówek POL 6 7/1

Yves Mangansyme, Kamerun

(w) Fortuna Gliwice POL 5 10/1

Solomon Mawo, Kamerun

(j/w) Concordia Knurów POL 5 18/2

(j) Concordia II Knurów POL 8 2/4

Samuel Mba, Nigeria

(j/w) Jurand Koziegłowy POL 7 15/3

Casmir Mbachu, Nigeria

(j) Górnik Piaski (Czeladź) POL 5 15/0

Salah Mbarki, Tunezja

(j/w) Odolanovia Odolanów POL 6 28/3

Amadou Morou, Togo

(j/w) Orzeł Piątkowisko POL 7 11/2

Wael Mouaddeb, Tunezja

(j/w) Gryf Burkatów POL 8 18/14

Younes Moufid, Maroko

(j) Tartak Wudzyn POL 7 2/0

Karim Mouhayouss, Maroko

(j/w) Tartak Wudzyn POL 7 17/6

Shaun Musa, Zimbabwe

(j/w) LZS Piotrówka POL 5 16/0

(j) LZS II Piotrówka POL 8 9/5* *statystyki niepełne

Progress Musepa, Zimbabwe

(j/w) Zieloni Żarki POL 5 26/3

Mohamed Nabaoui, Maroko

(j/w) Orzeł II Parzęczew POL 7 16/3

Guyguy Ndakiza, DR Konga

(j/w) Mazowsze Grójec POL 5 30/5

Doudou Ndao, Senegal

(j/w) Astra Ustronie Morskie POL 4 29/4

Robert Ndip Tambe, Kamerun

(j/w) LZS Piotrówka POL 5 13/18

Bernard Ndukong, Kamerun

(j/w) LZS Piotrówka POL 5 13/0

Cheikh Niane, Senegal

(j/w) Sandecja Nowy Sącz POL 2 18/0

(j/w) Sandecja II Nowy Sącz POL 5 7/3

Kenneth Njinma, Nigeria

(j/w) Wisła Korzeniewo POL 7 17/0

Benigno Njoga, Kenia

(j/w) Widawa Kiełczów POL 7 17/0

Ricardo Nunes, Republika Połundiowej Afryki

(j/w) Pogoń Szczecin POL 1 22/0

(w) Pogoń II Szczecin POL 4 1/0

Ifeanyi Nwachukwu, Nigeria

(j/w) Partyzant Radoszyce POL 4 27/4

Charles Nwaogu, Nigeria

(j/w) Flota Świnoujście POL 2 20/3

(w) Żyrardowianka Żyrardów POL 5 5/3

Chidi Obaka, Nigeria

(j) OKS Olesno POL 5 2/0

Fritz Ambassa Obassi, Kamerun

(w) LZS Piotrówka POL 5 9/1

Tayo Odewunmi, Nigeria

(w) GOSRiT Luzino POL 5 7/0

Samuelson Odunka, Nigeria

(j/w) Legionovia Legionowo POL 3 27/2

Emmanuel Ohagwu, Nigeria

(j/w) BKS Bobrzanie Bolesławiec POL 5 17/7

Kingsley Ohams, Nigeria

(w) LZS Piotrówka POL 5 4/0

Tevin Ojirogbe, Nigeria

(w) Zjednoczeni Branice POL 6 12/2

Mike Okoro, Nigeria

(j/w) Pogoń Lwówek POL 6 18/4

Mohamed Omran, Egipt

(j/w) Sokół Buczkowice POL 7 22/3

Daniel Onyekachi, Nigeria

(w) LZS Piotrówka POL 5 3/0

Ajibola Oshikoya, Nigeria

(j) Concordia Piotrków Trybunalski POL 6 8/0

Boliguibia Ouattara, Wybrzeże Kości Słoniowej

(j/w) Korona Kielce POL 1 9/0

(j/w) Korona II Kielce POL 4 3/0

David Paku-Tshela, DR Konga

(j/w) Grom Plewiska POL 5 22/3

Helder Rodrigues, Portugalia/Gwinea-Bissau

(j/w) MLKS Woźniki POL 5 28/8

Rudinilson Silva, Gwinea-Bissau

(j/w) Lechia Gdańsk POL 1 4/0

(j/w) Lechia II Gdańsk POL 4 17/0

Mouhamadou Sadio, Senegal

(j/w) Avia Świdnik POL 4 28/1

Lukman Sadiq, Nigeria

(j) Iskra Chełmiec POL 8 9/b.d.

(w) Budowlani Jazowsko POL 7 11/4

Pape Amadou Samb, Senegal

(j) UKS Łady POL 6 15/0

(w) Zwolenianka Zwoleń POL 5 17/0

Karamo Sane, Senegal

(j/w) Michałowianka Michałowice POL 6 22/21

Michael Sanni, Nigeria

(j) ŁKS Łomża POL 4 18/0

(w) Puszcza Hajnówka POL 4 14/0

Emmanuel Sarki, Nigeria

(j/w) Wisła Kraków POL 1 21/1

Patmore Shereni, Zimbabwe

(j) LZS Piotrówka POL 5 14/2

Segun Solagbade, Nigeria

(j/w) Orzeł Parzęczew POL 6 15/0

(j/w) Orzeł II Parzęczew POL 7 6/3

Peter Suswam, Nigeria

(j/w) Stal Rzeszów POL 4 23/1

Arnaud Sutchuin-Djoum, Kamerun

(w) Lech Poznań POL 1 3/0

(w) Lech II Poznań POL 4 4/0

Eric Tala, Kamerun

(j/w) LZS Piotrówka POL 5 25/9

Boris Tataw, Kamerun

(j) Zwierzyniecki Kraków POL 7 1/0

Billy Tchouague, Kamerun

(j/w) Ślęza Wrocław POL 4 23/3

George Teboh, Kamerun

(j) Szydłowianka Szydłowiec POL 5 6/0

(w) Zwolenianka Zwoleń POL 5 4/1

Fayose Temitayo, Nigeria

(j/w) Rodło Kwidzyn POL 6 27/0

Emile Thiakane, Senegal

(j/w) Pogoń Mogilno POL 4 23/5

Koulaty Thiam, Senegal

(j) Górnik Wesoła POL 4 5/0

(w) Iskra Głogoczów POL 8 11/21

Mamadou Thiombiano, Burkina Faso

(j/w) Lubuszanin Drezdenko POL 5 21/8

Moses Thomas, Nigeria

(j) Tur Wrocław POL 8 5/2

Olufemi Timothy, Nigeria

(j/w) Orkan Śmiłowo POL 6 17/4

Mouhamadou Traore, Senegal

(j) Sandecja Nowy Sącz POL 2 18/4

(j) Sandecja II Nowy Sącz POL 5 1/0

(w) Siarka Tarnobrzeg POL 3 10/2

Samuel Uche Obi

(j/w) Sokół Aleksandrów Łódzki POL 4 32/10

Emmanuel Udoudo, Nigeria

(j/w) Pogoń Lwówek POL 6 18/4

Longinus Uwakwe, Nigeria

(j/w) Puszcza Niepołomice POL 3 24/0

Luke Uzoma, Nigeria

(j/w) BKS Stal Bielsko-Biała POL 4 25/0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *