Eliminacje PNA: Ostre strzelanie

afryka.org Wiadomości Sport Eliminacje PNA: Ostre strzelanie

Od sensacji rozpoczęły się eliminacyjne mecze do XXXI Pucharu Narodów. Prowadzona przez byłego świetnego pomocnika reprezentacji Francji Luisa Fernandeza reprezentacja Gwinei przegrała 1:2 ze Suazi. W rankingu FIFA obie ekipy dzieli 117 miejsc. „Syli Nationale” są na 45 miejscu, a ekipa z Południa Afryki dopiero na 162. Na boisku nie miało to znaczenia.

Bohaterem był 30-letni pomocnik Tony Thulani „TT” Tsabedze. Ten doświadczony zawodnik ma za sobą kilka lat gry w klubach południowoafrykańskich. Dziś zdobył dwa gole.

Trzy bramki strzelił za to doświadczony Yassine Chikhaoui. Napastnik reprezentacji Tunezji potrzebował 23 minut, żeby utrzelić hat-tricka w meczu z Dżibuti, który „Orły Kartaginy” wygrały w rekordowych rozmiarach 8:1. Planową wygraną odniosło też Maroko w starciu z Libią. Zwycięską bramkę zdobył w 51. minucie Omar El Kaddouri. To klubowy kolega Kamila Glika z Torino FC. Rozmawiałem z nim pod koniec kwietnia, przy okazji pobytu w Turynie.

W sobotę i niedzielę kolejne spotkania.

Grupa A

12 czerwca (piątek), Tunezja – Dżibuti 8:1. Chikhaoui 9., 22., 23., Sassi 37., Khalifa 63., Ben Youssef 68., Hannachi 79., Touzghar 80. – Liban 54. karny