Eliminacje MŚ: Grali dwa dni

afryka.org Wiadomości Sport Eliminacje MŚ: Grali dwa dni

Wydarzeniem dzisiejszego dnia była wygrana u siebie Wysp Świętego Tomasza i Książęce z Etiopią 1:0. Zwycięską bramkę w 86 minucie zdobył Luis Leal. Gdyby ktoś nie wiedział, gdzie leżą Wyspy Książęce, to proszę spojrzeć tutaj. To państewko położone w Zatoce Gwinejskiej, które liczy 171 tys. mieszkańców. Niewiele mniej niż ma Bielsko-Biała. To była kolonia portugalska. Strzelec dzisiejszego gola gra zresztą na co dzień w Belenenses.

Wyspy Książęce i Świętego Tomasza notowane są na 193 miejscu w rankingu FIFA. Etiopia jest na 108 miejscu. Przypomnę, że niedawno grała w finałach Pucharu Narodów Afryki (2013), a w eliminacjach PNA czy MŚ była w stanie wygrać z afrykańskimi mocarzami, jak Mali czy Nigeria. Teraz doznali przykrej porażki.

Remisem zakończyło się spotkanie Sudanu Południowego z Mauretanią. Zaczęło się wczoraj, ale po 10 minutach, przy wyniku 1:1, z powodu ulewy zostało przełożone na dzisiaj. Dograne 80 minut nie przyniosły zmiany rezultatu.

W ostatniej czwartkowej grze Liberia, też 1:1 zremisowała z Gwineą-Bissau. W piątek kolejne mecze.