Egipt ucieka spod gilotyny

afryka.org Wiadomości Sport Egipt ucieka spod gilotyny

Mistrzowie Afryki nadal mają nadzieję na pierwszy od 20 lat awans na Mistrzostwa Świata. Wczoraj pokonali przed własną publicznością Rwandę i od pierwszego miejsca w grupie dzielą ich już tylko 3 punkty.

Przed potyczką z rwandyjskimi Osami nikt w Egipcie nie dopuszczał do siebie myśli, że Faraonowie mogą ten mecz przegrać. Początek spotkania nie wróżył im jednak łatwej przeprawy. Osłabieni brakiem Ahmeda Hassana, Ahmeda Fathiego oraz Amra Zakiego mistrzowie Afryki długo nie byli w stanie sforsować bezbłędnie grającej defensywy Rwandyjczyków. Bramkę strzeżoną przez Jeana Claude’a Ndori udało się odczarować dopiero w 66. minucie Mohammedowi Aboutrika, który wykorzystał dośrodkowanie Abd Rabou i głową skierował piłkę do siatki. Na 2-0 podwyższył Abd Rabou, który pewnie wykorzystał karnego podyktowanego za faul na Ahmedzie Raouf. Kropkę nad „i” w 90. minucie postawił Aboutreika, który ustanowił wynik spotkania na 3-0.

Dzięki zwycięstwu Egipt nadal liczy się w wyścigu na boiska RPA, lecz o następne punkty nie będzie już tak łatwo. We wrześniu Faraonów czekają dwa wyjazdowe spotkania – z Rwandą i Zambią, natomiast w październiku zmierzą się z aktualnym liderem grupy C – Algierią.