Czarująca Sara Tavares

afryka.org Kultura Muzyka Czarująca Sara Tavares

Czarująca Sara Tavares! Wokaliska, kompozytorka podarowała nam „Balance”, płytę o akustycznym brzmieniu : delikatny i ciepły, chwilami kokietujący śpiew; gitary i lekka perkusja , momentami odzywa się piano…

Utalentowana i wrażliwa artystka zachwyca (i to jak!), pięć lat po sukcesie (złota płyta) ”Mi ba bo”. Pochodząca z Cabo Verde (Wysp Zielonego Przylądka) Sara mieszka w Lizbonie, ale jej muzyka tęskni bardziej za wyspami i Brazylią.

Po pierwszym przesłuchaniu, miałem wrażenie ,że „Balance” jest po prostu dobrym albumem. Nie tylko, bo zachwyca. Więc słuchałem go w kółko (kilku znajomych też padło!). Sara smakowicie łączy mornę, coladeirę, batuku i funanę, ( rytmy Cabo Verde) z reggae, soul, samba czy bossa…

Tytułowy utwór – balance – rozumieć można jako „wahać się”, ale także „kołysać się”. Emocje się wahają, biodra kołyszą, niczym palmy na plażach Cabo Verde.

Nie byłbym zaskoczony, gdyby płyta pełna świeżości i emocji, znalazła się w pierwszej dziesiątce wydarzeń muzycznych minionego roku.

Mamadou Diouf 

SARA TAVARES, „BALANCE”, Times Square Records, 2006 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *