Afrykańczycy czytają dzieciom

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afrykańczycy czytają dzieciom

29 maja, w ramach projektu „Jestem z Afryki, jestem z Warszawy”, Fundacja „Afryka Inaczej” we współpracy z Centrum Kultury Łowicka, zorganizowała spotkanie z cyklu: Afrykańczycy czytają dzieciom. Druga odsłona tego wydarzenia miała miejsce 30 maja w kawiarni Czuły Barbarzyńca.

W czasie trwania imprezy dzieci posłuchały bajek z Afryki, wydanych w Polsce w formie książeczki „26 bajek z Afryki” ilustrowanej fotografiami małych Afrykańczyków wykonanymi przez Ryszarda Kapuścińskiego w czasie jego licznych podróży na ten kontynent. Poza tym można było posłuchać o Afryce, jej geografii, przyrodzie oraz muzyce. Na spotkaniu dzieci uczyły się podstaw rytmiki, gry na bębnach djembe, a zdobytą wiedzę mogły za chwilę wykorzystać akompaniując sobie przy nauce piosenki afrykańskiej.

Spotkania, prowadzone przez Mamdou Dioufa z fundacji „Afryka Inaczej”, któremu towarzyszyli Benoit Le Gros oraz Steve Sambali, cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i rodziców, którzy pomagali swoim pociechom w tej niecodziennej zabawie, ale budziły zainteresowanie innych uczestników sobotniego festynu.
Wszyscy bawili się świetnie, dało się słyszeć wiele pozytywnych komentarzy o tym przedsięwzięciu. Dzięki temu dzieci chociaż na chwilę mogły przenieść się na ten piękny kontynent. Podobne akcje pokazują, że dzieci są otwarte na Afrykę i tego typu spotkania są dobrym początkiem na zapoznanie ich i oswojenie z kulturą Czarnego Lądu.

Spotkania odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez m. st. Warszawa.

Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *