Zbieramy na Dzień Afryki!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Zbieramy na Dzień Afryki!

Pomóż nam zorganizować wyjątkowy koncert z okazji Dnia Afryki. Od 2009 roku organizujemy to wyjątkowe święto w samym sercu Polski. W tym roku chcemy, żeby ten Dzień był wyjątkowy! 28 maja 2017 roku chcemy zorganizować koncert z udziałem afrykańskich artystów mieszkających w Polsce i polskich artystów zafascynowanych Afryką. Jednak koncert nie odbędzie się jeśli nie zdobędziemy środków niezbędnych do opłacenia związanych z nim kosztów.

Dlatego wesprzyj nasz projekt już dziś na https://polakpotrafi.pl/projekt/dzien-afryki-2017

Dzień Afryki organizowany przez nasza Fundację, co roku przyciągał tłumy miłośników dobrej muzyki, pozytywnych wibracji i pasjonatów Afryki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ideą samego Dnia jest dialog między muzykami afrykańskimi a polskimi. Ich wspólny występ, sprawia, że Afryka jest biżej niż myślimy. Tu i teraz, tam, gdzie pojawiamy się z naszym graniem.

Pierwszy dzień Afryki zorganizowaliśmy w 2009 roku, w Pasażu Wiecha. Stanęło tam afrykańskie miasteczko namiotowe, a pod sceną zebraliśmy się razem pod hasłem – Wszyscy pochodzimy z Afryki, ustawiając się w wielki kontur afrykańskiego kontynentu.

Każda edycja Dnia Afryki jest związana z innym tematem. W tym roku, który jest Rokiem Wisły w Polsce, chcemy ją zorganizować pod hasłem Mami Wata. Mami Wata jest zachodnioafrykańskim odpowiednikiem nadwiślańskiej syrenki. Dlatego na tegorocznym dniu Afryki będzie królować muzyka z Afryki Zachodniej.

Ile potrzebujemy?

Potrzebujemy minimum 9 tysięcy złotych. Za tę kwotę będziemy mogli zorganizować koncert z udziałem afrykańskich i polskich artystów.

Jeśli uda nam się zebrać 11 tysięcy, zorganizujemy dodatkowo warsztaty tańca afrykańskiego i zaprosimy więcej artystów do wspólnego grania.

Za 12 tysięcy oprócz warsztatów tańca zorganizujemy warsztaty gry na bębnach.

Za 14 tysięcy złotych przygotujemy specjalny teledysk relacjonujący Dzień Afryki i kilka innych niespodzianek z okazji tego wydarzenia.

Jeśli uda nam się zebrać więcej niż 16 tysięcy złotych, wtedy przygotujemy aktualizację portalu afryka.org, który chcemy przebudować, aby jeszcze lepiej służył Wam każdego dnia i sprawił, że Dzień Afryki będzie trwał dłużej niż jeden dzień.

Po raz dziewiąty chcemy zorganizować prawdziwe święto Afryki w Polsce. Każdego roku gramy w przestrzeni miejskiej Warszawy. Wstęp na nasze wydarzenia jest wolny. Tym razem potrzebujemy jednak Waszego wsparcia, bo nie możemy liczyć na żadne inne dofinansowanie poza crowdfundingiem.

Kto wystąpi?

Jeśli zbierzemy odpowiednie środki, na tegorocznym Dniu Afryki wystąpią m.in.:

Mamadou Diouf – senegalski artysta, od ponad trzydziestu lat mieszka w Polsce. Grał z VOO VOO, Anną Marią Jopek i Kiniorem. Obecnie występuje w zespole Mamadou & Sama Yoon. Autor i współautor wielu publikacji poświęconych Afryce i edukacji. Dziennikarz radiowy, obecnie prowadzi program w Radiu dla Ciebie.

Pako Sarr – karierę zaczynał w 1988 r od młodzieżowego zespołu Soweto Boys jako perkusista. Pierwszy zespół ARRA – Africa Reggae Roots Ambassador założył w 1991 roku w Dakarze. Pako Sarr jest założycielem Pako Sarr Band, oraz konceptu socjo-kulturalnego UP (United Peoples). Wraz z Mamadou Dioufem współtworzy senegalski zespół Djolof-Man, czyli trio w składzie: Pako Sarr, Mamadou Diouf, Mouhamed Mbow.

Gitarzysta i wokalista, śpiewa w językach wolof, francuskim i angielskim. Jego muzykę można określić jako World Music, łączy tradycje afrykańskie gatunki z funk i reggae.

Buba Kuyateh – gambijski muzyk grający na korze – tradycyjnym zachodnioafrykańskim instrumencie. Urodził się w Gambii, na zachodnim wybrzeżu Afryki. Należy do znanej rodziny Jali , czyli muzyków zajmujących się szerzeniem tradycji oraz przekazywaniem historii z pokolenia na pokolenie.

Kuba Pogorzelski – muzyk perkusjonalista, socjolog, nauczyciel, organizator. Założyciel pierwszych w Polsce zespołów grających muzykę bębniarską Afryki oraz pierwszej warszawskiej szkoły gry na bębnach specjalizującej się w muzyce Afryki Zachodniej, Kuby i Brazylii Strefa Rytmu. Jego największą pasją jest muzyka Zachodniej Afryki (Mali, Gwinea, Senegal, Burkina Faso). Obronił pracę magisterską na temat “Społeczna funkcja tradycyjnej muzyki Afryki Zachodniej”, w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych, na Uniwersytecie Warszawskim. Od wielu lat gra na instrumentach perkusyjnych pochodzących z tego regionu, specjalizując się w dwóch: djembe i dundun.

Viola Wojciechowska – zajmuje się tańcem afrykańskim od 1997 roku. Podczas wielu podróży do Afryki Zachodniej pracowała z najlepszymi baletami oraz solistami Mali, Gwinei, Gambii i Senegalu. Prowadzi od lat regularne warsztaty w Warszawie oraz w całej Polsce. Organizuje także wyjazdy taneczne do Afryki (Gwinea, Gambia). Na co dzień uczy tańca w Centrum Kultur Świata, gdzie prowadzi również grupę choreograficzną afro dance C’est Ca i tańczy i gra w Grupie Perkusyjnej Strefa Rytmu.

Jeżeli uda nam się zebrać więcej niż 9 tysięcy, postaramy się, żeby na koncercie wystąpiło jeszcze więcej osób.

Po koncercie zaprosimy na Afroparty w afrykańskich rytmach, które zagrają Grajek Krawiec i Mamadou.

O dokładnym miejscu koncertu poinformujemy, jeśli uda nam się zdobyć minimalną kwotę.

 Dokument bez tytułu