Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

31-03-2015 | Wiadomości | chaka, malaria, onz, unicef, yvonne

Yvonne Chaka Chaka świętuje 10 lat współpracy z ONZ

Gwiazda południowoafrykańskiej sceny muzycznej, Yvonne Chaka Chaka, w tym tygodniu świętuje swoje 50. urodziny oraz 10-lecie współpracy z ONZ. 

Yvonne Chaka Chaka urodziła się 50 lat temu w Soweto. Była pierwszym czarnym dzieckiem, które w 1981 roku pojawiło się w południowoafrykańskiej telewizji. Wystąpiła wtedy w talent show ”Sugar Shack”. W wieku 19 lat zaczęła karierę muzyczną. Jednymi z jej największych hitów od lat pozostają „I Cry Freedom”, Umqombothi” czy „Makoti”.

Dokładnie 10 lat temu zaangażowała się we współpracę z ONZ, angażując się głównie w projekty Unicef. Celem artystki jest poprawa jakości życia dzieci, walka z chorobami, na jakie zapadają najczęściej i rozpowszechnianie szczepień.

Gdy wiele lat temu jeden z muzyków Chaka Chaka zmarł na malarię, artystka postanowiła walczyć z tą chorobą. Dlatego została ambasadorem jednego z projektów ONZ – Roll Back Malaria.

Dziś na specjalnej konferencji w Johannesburgu dziękowano artystce za jej pracę jako Ambasador Dobrej Woli. W specjalnym nagraniu Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-Moon nazwał Yvonne Chaka Chaka księżniczką Afryki i królową równości:

 

Karolina Drejerska

blog comments powered by Disqus