Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

22-07-2014 | Sport | afryka, afrykagola, futbol, lesotho, zichlarz

Uwaga na Krokodyle

Reprezentacja Lesotho jest jak na razie największym zaskoczeniem w kwalifikacjach Pucharu Narodów Afryki, które już w styczniu rozegrane zostaną na czterech stadionach w Maroku. To górzyste państewko, o powierzchni naszego województwa wielkopolskiego, położone w Afryce Południowej, po kolei rozprawia się z rywalami w kilkustopniowych eliminacjach przed przyszłorocznym turniejem.

W pierwszej rundzie „Krokodyle” uporały się ze znacznie wyżej notowaną Liberią. W weekend z kolei ekipa, która zajmuje 131 miejsce w rankingu FIFA (40 wśród afrykańskich reprezentacji), wygrała u siebie w Maseru z Kenią 1:0. Złotą bramkę na Setsoto Stadium zdobył doświadczony 30-letni pomocnik Bushy Moletsane.

Jeśliby Lesotho udało się awansować do fazy grupowej, to jesienią w grupie C drużyna z tego państewka zmierzy się z wicemistrzem Afryki Burkina Faso oraz z Angolą i Gabonem.

II RUNDA KWALIFIKACJI PUCHARU NARODÓW

Botswana – Gwinea-Bissau 2:0

Sierra Leone – Seszele 2:0

Uganda – Mauretania 2:0

Lesotho – Kenia 1:0

Kongo – Rwanda 2:0

Benin – Malawi 1:0

Tanzania – Mozambik 2:2

Rewanże 2 i 3 sierpnia

I RUNDA KWALIFIKACJI PUCHARU NARODÓW

Gambia – Seszele, walkowery dla Seszeli. Gambia została zawieszona w prawach członka FIFA.

Malawi – Czad 2:0, 1:3

Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Benin 0:2, 0:2

Namibia – Kongo 1:0, 0:3

Mauretania – Gwinea Równikowa 1:0, 0:3. Gwinea Równikowa zdyskwalifikowana z powodu gry w jej składzie nieuprawnionego zawodnika.

Republika Środkowoafrykańska – Gwinea-Bissau 0:0, 1:3

Suazi – Sierra Leone 1:1, 0:1

Mozambik – Sudan Południowy 5:0, 0:0

Madagaskar – Uganda 2:1, 0:1

Burundi – Botswana 0:0, 1:0

Tanzania – Zimbabwe 1:0, 2:2

Liberia – Lesotho 1:0, 0:2

Kenia – Komory 1:0, 1:1

Libia – Rwanda 0:0, 0:3

TERMINARZ ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW AFRYKI 2015

GRUPA A: Nigeria, Sudan, RPA, zwycięzcy kwalifikacji z par Kongo – Rwanda

5/6 września, Nigeria – zespół z kwalifikacji

Sudan – RPA

10 września, RPA – Nigeria

zespół z kwalifikacji – Sudan

10 października, Sudan – Nigeria

zespół z kwalifikacji – RPA

15 października, Nigeria – Sudan

RPA – zespół z kwalifikacji

15 listopada, zespół z kwalifikacji – Nigeria

RPA – Sudan

19 listopada, Nigeria – RPA

Sudan – zespół z kwalifikacji

GRUPA B: Mali, Etiopia, Algieria, zwycięzca kwalifikacji z pary Benin – Malawi

5/6 września, Mali – zespół z kwalifikacji

Etiopia – Algieria

10 września, Algieria – Mali

zespół z kwalifikacji – Etiopia

10 października, Etiopia – Mali

zespół z kwalifikacji – Algieria

15 października, Mali – Etiopia

Algieria – zespół z kwalifikacji

15 listopada, zespół z kwalifikacji – Mali

Algieria – Etiopia

19 listopada, Mali – Algieria

Etiopia – zespół z kwalifikacji

GRUPA C: Burkina Faso, Gabon, Angola, zwycięzca kwalifikacji z pary Lesotho – Kenia

5/6 września, Burkina Faso – zespół z kwalifikacji

Gabon – Angola

10 września, Angola – Burkina Faso

zespół z kwalifikacji – Gabon

10 października, Gabon – Burkina Faso

zespół z kwalifikacji – Angola

15 października, Burkina Faso – Gabon

Angola – zespół z kwalifikacji

15 listopada, zespół z kwalifikacji – Burkina Faso

Angola – Gabon

19 listopada, Burkina Faso – Angola

Gabon – zespół z kwalifikacji

GRUPA D: Wybrzeże Kości Słoniowej, DR Konga, Kamerun, zwycięzca kwalifikacji z pary Sierra Leone – Seszele

5/6 września, WKS – zespół z kwalifikacji

DR Konga – Kamerun

10 września, Kamerun – WKS

zespół z kwalifikacji – DR Konga

10 października, DR Konga – WKS

zespół z kwalifikacji – Kamerun

15 października, WKS – DR Konga

Kamerun – zespół z kwalifikacji

15 listopada, zespół z kwalifikacji – WKS

Kamerun – DR Konga

19 listopada, WKS – Kamerun

DR Konga – zespół z kwalifikacji

GRUPA E: Ghana, Gwinea, Togo, zwycięzca kwalifikacji z pary Uganda – Mauretania

5/6 września, Ghana – zespół z kwalifikacji

Gwinea – Togo

10 września, Togo – Ghana

zespół z kwalifikacji – Gwinea

10 października, Gwinea – Ghana

zespół z kwalifikacji – Togo

15 października, Ghana – Gwinea

Togo – zespół z kwalifikacji

15 listopada, zespół z kwalifikacji – Ghana

Togo – Gwinea

19 listopada, Ghana – Togo

Gwinea – zespół z kwalifikacji

GRUPA F: Zambia, Niger, Republika Zielonego Przylądka, zwycięzca kwalifikacji z pary Tanzania – Mozambik

5/6 września, Zambia – zespół z kwalifikacji

Niger – Republika Zielonego Przylądka

10 września, Republika Zielonego Przylądka – Zambia

zespół z kwalifikacji – Niger

10 października, Niger – Zambia

zespół z kwalifikacji – Republika Zielonego Przylądka

15 października, Zambia – Niger

Republika Zielonego Przylądka – zespół z kwalifikacji

15 listopada, zespół z kwalifikacji – Zambia

Republika Zielonego Przylądka – Niger

19 listopada, Zambia – Republika Zielonego Przylądka

Niger – zespół z kwalifikacji

GRUPA G: Tunezja, Senegal, Egipt, zwycięzca kwalifikacji z pary Botswana, Gwinea Bissau

5/6 września, Tunezja – zespół z kwalifikacji

Senegal – Egipt

10 września, Egipt – Tunezja

zespół z kwalifikacji – Senegal

10 października, Senegal – Tunezja

zespół z kwalifikacji – Egipt

15 października, Tunezja – Senegal

zespół z kwalifikacji – Egipt

15 listopada, zespół z kwalifikacji – Tunezja

Egipt – Senegal

19 listopada, Tunezja – Egipt

Senegal – zespół z kwalifikacji

DO TURNIEJU FINAŁOWEGO W MAROKU W STYCZNIU I LUTYM 2015 ROKU AWANSUJĄ 2 NAJLEPSZE ZESPOŁY Z KAŻDEJ GRUPY I EKIPA Z NAJLEPSZYM BILANSEM Z TRZECICH MIEJSC.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

blog comments powered by Disqus