Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

25-05-2013 | Afryka Inaczej | afryka, afrykainaczej, diouf, dja2013, dzieńafryki, polska, sarr, soyka, warszawa

To było magiczne Granie z okazji Dnia Afryki!

To był już 5. Dzień Afryki organizowany przez naszą Fundację. Po raz trzeci jego motywem przewodnim była idea afro-warszawskiego kulturalnego grania.

© Marta Surowiec 

Pomimo niesprzyjającej pogody – 24 maja spadło tyle deszczu, co średnio pada przez cały maj - udało się znów stworzyć niezwykłe widowisko. Być może to ulewny deszcz sprawił, że wspólny występ Stanisława Soyki i afrykańskich artystów, mieszkających obecnie w Warszawie, był magiczny.

Bez wątpienia finał grania został zapamiętany przez wszystkich, którzy stali się jego świadkami. Może też stanie się początkiem nowego ciekawego projektu muzycznego. Afrykański kwintet z udziałem Soyki grał przepięknie. I śpiewał. Piosenka „Tolerancja” w afrykańsko-polskim wykonaniu zyskała nowy wymiar.

Wszystkim, którzy byli serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też miastu stołecznemu Warszawa, które wspiera Dzień Afryki. Mamy nadzieję, że wspólnie zagramy jeszcze wiele razy.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.


blog comments powered by Disqus