Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

01-01-2011 | Sport | egipt, futbol, komornicki, polska

Polski trener w Egipcie

W Afryce pracowało już całkiem sporo szkoleniowców z nad Wisły. Ryszard Kulesza pracował w Maroku i Tunezji. W tym drugim kraju trenerami byli też Antoni Piechniczek, z wielkim powodzeniem przez kilka lat Henryk Kasperczak czy Zdzisław Podedworny. „Henri" to zresztą prawdziwy obieżyświat, który w sumie prowadził pięć afrykańskich reprezentacji. Oprócz Tunezji także Wybrzeże Kości Słoniowej, Mali, Maroko i Senegal.

© Ryszard Komornicki / afrykagola.pl 

Co jeszcze? Kadrę Sudanu prowadził Wojciech Łazarek. Z kolei reprezentację Zambii i Zimbabwe (trzykrotnie) szkolił pochodzący z Zabrza Wiesław Grabowski. Jeszcze trzy lata temu drugim szkoleniowcem narodowej jedenastki Gwinei był Krzysztof Zięcik. Nie można też zapomnieć o Erwinie Wilczku. Były świetny pomocnik Górnika w latach 80. z powodzeniem prowadził klubowy zespół z Gabonu o nazwie AS Sogara.

Teraz pracę w Afryce zaczyna kolejny trener z Polski. Chodzi o innego byłego świetnego zawodnika Górnika i 20-krotnego reprezentanta Polski Ryszarda Komornickiego. W czwartek rano popularny „Koko", który już od wielu lat mieszka w Szwajcarii, wylatuje do Egiptu. Będzie tam pracował w zespole El Gouna FC.

Komornicki zajmie się zespołami młodzieżowymi i będzie odpowiedzialny za skauting.

„Była propozycja pracy z pierwszym zespołem, ale wspólnie z właścicielem, którym jest bogaty przedsiębiorca budowlany Samih Sawiris, doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie na razie popracować z młodzieżą. Podpisałem atrakcyjny dla mnie, także ze względów finansowych, dwuletni kontrakt" - informuje Komornicki.

Co ciekawe w pracy będzie mu pomagał inny trener pochodzący z Górnego Śląska. Chodzi o Dawida Kołodziejczyka, który jeszcze do niedawna szkolił żeński zespół Polonii Tychy.

El Gouna FC, to klub założony siedem lat temu przez Samiha Sawirisa. Zespół zajmuje obecnie dwunastą lokatę w Egyptian Premier League. Komornicki ma tam zbudować solidne podstawy. Polski trener słynie zresztą z dobrej pracy z młodzieżą co udowodnił prowadząc swego czasu rezerwy FC Zurich czy później pierwszy zespół FC Aarau. Ostatnio Komornicki trenował drugoligowy szwajcarski zespół FC Wil, z którym kilka dni temu rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Dodajmy, że El Gouna to miejscowość położona nad Morzem Czerwonym w bliskiej odległości od znanej turystycznej miejscowości Hurghada.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

blog comments powered by Disqus