Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

26-08-2009 | Wiadomości | frelimo, mozambik

Mozambik: Manifest FRELIMO

Mozambicka partia rządząca, Frente de Libertação de Moçambique (FRELIMO), ogłosiła swój wyborczy manifest w związku z nadchodzącymi wyborami. Mozambijczycy będą wybierać nowego prezydenta, parlament i władze lokalne już 28 października.

Podobne artykuły

FRELIMO, które chce utrzymać władzę nawołuje w manifeście do walki z korupcją, wzmocnienia jedności narodowej oraz promowania pokoju i demokracji. Póki co, poza hasłami, FRELIMO nie zdradza sposobu w jaki chce osiągnąć te cele.

Manifest został przyjęty przez komitet centralny FRELIMO, po zjeździe partii w ostatni weekend. W poprzednich wyborach, w 2004 roku, FRELIMO też ogłosił manifest. Wzywało w nim do zwiększenia produkcji rolniczej, tworzenia nowych miejsc pracy, poprawy infrastruktury oraz systemu edukacji i opieki medycznej.

Mozambik po latach wojny domowej podnosi się z ruiny. Według wielu ekonomistów ma szansę na rozwój. Jest jednak jeszcze za wcześnie na ocenę tego, czy to się uda.

lumi

blog comments powered by Disqus