Kto wystąpi w Płocku?

afryka.org Kultura Muzyka Kto wystąpi w Płocku?

6 i 7 lipca na nadwiślańskiej plaży w Płocku wystąpi plejady wykonawców reggae i stylów, które reggae zawdzięczają swoje istnienie. Zobaczcie, kto wystąpi?

GENTLEMAN

& The Evolution band feat. Special guests

Gentelman

Gentleman, czyli Tilmann Otto, urodził się 19 kwietnia 1974 roku w niemieckim mieście Osnabrück. Po raz pierwszy zetknął się z muzyką roots reggae, kiedy miał 13 lat.

Już jako 17-latek pierwszy raz wyjechał na Karaiby. Tam też po raz pierwszy stanął przed mikrofonem. Śpiewa przeważnie po angielsku bądź w patois, który jest językiem kreolskim używanym na Jamajce. Piosenki Gentlemana opowiadają o nadziei, miłości, pokoju, jedności i przynależności. Przypominają nam o tym, że powinniśmy być wdzięczni za dar życia. Przez następne lata Gentleman spędzał każdy wolny czas na Jamajce. Faktycznie wyspa ta jest jego drugą ojczyzną.

Rok 1993 to przełom w karierze młodego artysty. Soundsystem/Kollektiv znany też jako Silly Walks Movement zaproponował Gentlemanowi wspólną trasę koncertową. Przez pięć lat muzycy mieli odwiedzić Niemcy oraz kraje z nimi sąsiadujące. W czasie tych podróży Gentleman nawiązał wiele znajomości, a w 1998 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Four Music.

Debiutancki album Gentlemana”Trodin On” ukazał się w 1999 roku. Artysta zaprosił do współpracy między innymi Jacka Radicsa czy Digital Diamond Crew, a sama płyta otrzymała świetne recenzje. Następnie przyszedł czas na album nagrany wraz z innymi muzykami występującymi na festiwalu FK Allstars Tour. Dobre opinie o kolejnym wydawnictwie sprawiły, że sława Gentlemana rosła w bardzo szybkim tempie.

Sesja nagraniowa do albumu “Journey To Jah” odbywała się na Jamajce. Promujący ją singiel “Leave Us Alone” ukazał się w marcu 2002 roku. Artysta postanowił wtedy związać się z The Far East Band.

Luty 2003 roku to czas, kiedy Gentleman dostał nagrodę niemieckiego przemysłu muzycznego dla najlepszego artysty HipHop/Soul/R’n’B/Reggae. W tym samym roku czytelnicy “Riddim Magazins” uznali Gentlemana za najlepszego w kategoriach Niemiecki Artysta i Występ. W kategorii Narodowa piosenka na 2. pozycji uplasowało się nagranie – “Dem Gone”, na 4. kompozycja “Leave Us Alone”, natomiast 6. miejsce zdobył utwór “Runaway”.

Rok 2004 to nowa płyta artysty zatytułowana “Confidence”, która wspiąła się na szczyt notowania w rodzimych Niemczech.

Po kilku latach przerwy Gentleman powrócił z nowym materiałem zatytułownym “Diverstity”. Artysta tym razem zaprosił do współpracy wielu artystów między innymi: wokalistkę soulową Cassandrę Steen, pierwszą damę jamajskiej sceny reggae – Tanyę Stephens oraz weterana stylu dancehall – Sugar Minotta. Obok charakterystycznych dla twórczości Gentlemana dźwięków reggae i dancehall, na krążku znalazły się również kompozycje z pogranicza soul i R&B. Na singla wybrano regaeowo-soulowy numer “It’s No Pretty”.

Tylko w Płocku artysta zaprezentuje ekskluzywny projekt, do którego zaprosił wyjatkowych muzyków. – informacje wkrótce

DYSKOGRAFIA:
1999 Trodin On
2002 Journey To Jah
2003 Gentleman & The Far East Band Live
2004 Confidence
2007 Another Intensity
2010 Diversity

ELEPHANT MAN

Niesforny Elephant Man (alias Bóg Energii) zagra w Płocku 6 lipca!

Elephant Man

Urodził się jako Bryan O’Neil w 1974. Jego nad wyraz duże uszy wpłynęły na przydomek „Słoń Dumbo”, jakim określali go jego koledzy ze szkoły Seaview Gardens w Kingston na Jamajce. Jej uczniami byli min. Shabba Ranks i Bounty Killer, a lokalizacja studia King Jammy’ego w okolicy sprawiło, że Elephant Man od najmłodszych lat miał kontakt z kulturą dancehall. Śpiewając u bram studia został dostrzeżony przez Bounty Killer’a, który zasugerował mu stworzenie zespołu składającego się z nastolatków ze szkoły Seaview. Oficjalnie zespół przyjął nazwę Seaview Family, ale po ogromnym sukcesie hitu Bounty Killera „Big Guns Scare Dem” zmieniono nazwę na Scare Dem Crew. Scare Dem Crew wydało tylko jedną płytę, jednak zespół uczestniczył w licznych festiwalach na Jamajce.

Dancehall night zorganizowana przy okazji Reggae Sumfest w 1998 roku była wielkim hitem. Podczas występu Elephant Man wdrapał się na żurawia kamery telewizyjnej i z wysokości kilku metrów nad ziemią śpiewał do entuzjastycznie przyjmującej go publiczności.

Reszta załogi Scare Dem zaczęła kwestionować, czy Słoń potrafi grać zespołowo, w wyniku czego odszedł on z grupy i rozpoczął karierę solową.

Jako solowy wykonawca był w stanie wpleść do swojej muzyki kochane przez siebie rytmy hip-hop. Jego debiutancka solowa płyta „Comin’ 4 You” została wydana nakładem wytwórni Greensleeves w roku 2000. Tytułowy utwór z płyty „Log On” stał się ogromnym hitem, a komentarz do wydarzeń z 11 września przyciągnął uwagę mediów. Utwór nagrany w duecie z jego ulubionym raperem Busta Rhymes ukazał się na remixie „Get Low” Lil Jon’a, a Mariah Carey zaprosiła go jako Dj’ej na swoim albumie „Charmbracelet”.

Uwadze wytwórni Atlantic Records nie uszła rosnąca popularność artysty, w wyniku czego, w 2003 roku, jej nakładem ukazała się kolejna płyta „Good 2 Go”, a singiel „Pon di River, Pon di Bank” szturmem zdobył stacje radiowe. W 2008 roku jego album „Let’s Get Physical” został wydany we współpracy z wytwórnią VP i P. Diddy’s Bad Boy Records, na którym znalazł się singiel „Five-Oęęę nagrany z Wyclef Jean’em. Chris Brown i Busta Rhymas gościnnie pojawili się na albumie. Ostatni album Elephant Man’a „Dance & Sweep!” z 2011 wraz z jamajskim hitem “Nuh Linga” ukazał się nakładem wytwórni VP.

ARTYSTA WYSTĄPI W POLSCE PO RAZ PIERWSZY!

ZIGGI RECADO

Ziggi ze swobodą porusza się w klimatach zarówno roots reggae jak i brzmień klubowych.

ZIGGI RECADO

Ziggi Recado, przyszedł na świat w 1981 r. na wyspie Sint Eustatius (holenderskich Antylach ) jako Ricardo Blijjden. W 1999 r. wyjechał do Holandii na studia, gdzie mieszka do dzisiaj.

Obracając się w środowiskach niezależnych Amsterdamu, szybko zdobył uznanie oraz przydomek Ziggi, który jak twierdzi odziedziczył po dziadku, jednak ma to też związek ze stylem śpiewania, który nawiązuje do jednego z potomków Boba Marley’a, Ziggy’ego. Ricardo za namową przyjaciół, którzy odkryli w nim talent do śpiewania oraz pisania tekstów, na poważnie zainteresował się muzyką w połowie ubiegłej dekady. Zwieńczeniem tego był jego debiutancki album ,,So much Reasons” wydany w 2006 r. który przyniósł mu krajową sławę, oraz zainteresowanie w Europie Zachodniej. Kolejnym przełomem w karierze młodego artysty była możliwość supportowania Gentlemanowi w czasie jego oficjalnej trasy koncertowej promującej album ,,Another Intensity’’. Wówczas Ziggi skompletował The Renaissance band, grupę muzyków z którą występuje do dzisiaj. W 2008 r. kariera artysty nabiera tempa i dzięki współpracy z VP/Greensleeves Records rozprzestrzenia się na cały świat. Doskonale przyjęty album ,,In Transit” zawierający min. przebój ,,Need to tell You this” nie pozostawia wątpliwości, że Recado wszedł do panteonu najciekawszych artystów, którzy realizują niesztampowe produkcje z pogranicza reggae i muzyki nowoczesnej. Kolejne albumy ,,Same Diference” (2010) oraz ,,Ziggi Recado” (2011) nie tylko ugruntowują pozycję artysty, ale jeszcze bardziej odkrywają jego wielki talent oraz wszechstronność. Ziggi ze swobodą porusza się w klimatach zarówno roots reggae jak i brzmień klubowych. Jest okrzyknięty jednym z najlepszych artystów nurtu reggae mieszkających w Europie oraz jednym z najlepszych performerów scenicznych.

Do określenia twórczości artysty warto również przywołać słowa Gentlemana, który współpracując z nim w czasie trasy koncertowej w 2007 r. powiedział, że kariera Ziggi jest tak świetlana, że ów powinien zacząć nosić przyciemnione okulary. Słuchając takich produkcji jak ,,Baddest”, ,,Merry”, ,,Ganja smoka” czy ,,Get out” trudno się z tym nie zgodzić.

Artysta przyjedzie do Polski po raz pierwszy, by promować swoją najnowszą EPkę ,,Liberation” wystąpi 6 lipca na płockiej plaży w czasie festiwalu Reggaeland.

Oficjalna strona artysty:http://ziggirecadomusic.com/

Dyskografia:

 So Much Reasons (2006)

 In Transit (2008)

 Same Difference (EP 2010)

 Ziggi Recado (2011)

 Liberation (EP 2012)

SAINT PETERSBURG SKA-JAZZ REVIEW

znakomite, wirtuozerskie ska z wokalistką słynnej grupy LENINGRAD! (Rosja)

Gentelman

Występ Saint Petersburg Ska-Jazz Review na festiwalu „Reggaeland” będzie pierwszą wizytą w Polsce tego kultowego dla fanów muzyki ska zespołu, w którym od 2010 roku śpiewa Julia Kogan, wokalistka słynnej rosyjskiej grupy Leningrad.

Grupę Saint Petersburg Ska-Jazz Review założyli w 2001 roku w Petersburgu muzycy Spitfire, słynnego rosyjskiego ska-punkowego bandu, we współpracy z członkami afro-karaibskiej grupy Markscheider Kunst. Początkowym założeniem muzyków było przygotowanie programu złozonego ze znanych jazzowych standardów i oryginalnych przebojów ska.

W 2002 roku ukazał się debiutancki album zespołu. Wkrótce po jego wydaniu do zespołu dołączyła amerykańska wokalistka – Jennifer Davis a zespół rozpoczął pracę nad kolejnym albumem „Too Good To Be True”, który ukazał się w 2004 roku. Płyta ukazała się w Rosji za sprawą wytwórni „Shnur’OK” należący do Siergieja Sznurowa, lidera i wokalisty słynnej grupy Lenigrad.

Album został wydany również w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie za sprawą amerykańskiej wytwórni Megalith Records, specjalizującej się w muzyce ska. Na zachód Europy dotarła również pierwsza płyta St. Petersburg Ska-Jazz Review, wydana w 2005 roku przez niemiecką firmę Grover Records i poparta długą trasą koncertową po Niemczech i Szwajcarii.

Zespół nagrał także koncert CD / DVD “Live at Red Club” w grudniu 2006 r., a obecnie pracuje nad materiałem na nowy album.

St. Petersburg Ska-Jazz Review to zespół, który przekracza granice, zarówno te muzyczne jak i geograficzne, łącząc ze sobą wiele kontrastów: dynamiczne słodkie harmonie z polirytmią i ciężką gitarową jazdą, improwizację z orkiestrowymi aranżacjami, muzyczny Wschód z Zachodem, aby utworzyć energiczną i inspirującą mieszankę przekraczającą granice dyktowane przez muzyczne gatunki.

W roku 2008 Jennifer Davis opuściła zespół i wróciła do Stanów Zjednoczonych a niektórzy z członków zespołu postanowili zawiesić działalność zespołu.

Wiosną 2010 roku zespół Saint Petersburg Ska-Jazz Review został wskrzeszony z nowym repertuarem i nowym składem w którym znaleźli się wszyscy muzycy grupy Markscheider Kunst, który stał się jednym z najbardziej znanych w Rosji i na Zachodzie przedstawicieli muzyki ska, latino, afro-beat. Nową wokalistką została Julia Kogan, nowa wokalistka kultowej rosyjskiej supergwiazdy, grupy Leningrad, śpiewająca w tej słynnej grupie z Siergiejem Sznurowem!

Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem w nowym składzie oraz planuje intensywną działalność koncertową. Ich występy są zawsze pełne energii i pozytywnych emocji!

GRUPA NIGDY NIE KONCERTOWAŁA W POLSCE!

Kingstone Sound

Collogne – Germany

Kingstone

Kingstone sound jest jednym z czołowych reprezentantów europejskiej sceny dancehall. Powstał w Kolonii, gdzie od 15 lat działa i organizuje imprezy z udziałem artystów z całego świata. Podstawę soundu tworzą znany promotor i zarazem lider grupy RodneyMC oraz wzięty producent i selektor Lazy Youth. Jakiś czas temu dołączyli do nich również Tim, Norbert, Bacra i Sammy. Imprezy z udziałem Kingstone sound to przede wszystkim fuzja nowoczesnego dancehallu, ambitnego hip-hopu oraz klasyki jamajskiej podawana w szaleńczym tempie jagglingu* okraszona samplami oraz wokalem Rondey’a. Wizytówką Składu jest niezliczona ilość dubplates, utworów nagranych specjalnie dla nich przez artystów z całego świata.

Kingstone zajmuje się również promocją oraz wydawnictwem, na przestrzeni kilku lat rynek europejski wzbogacił się o kilka produkcji, w których brali udział tacy wykonawcy jak Gentleman, T.O.K czy Ce’Cile. Szczególnie wysoko zostały ocenione kompilacje ,,Senorita” oraz ,,The Truth” produkcje oparte na riddimach* autorstwa min. Lazy Youth. Ten ostatni, swego czasu wydał bardzo dobrze przyjęty solowy album ,,Gebe Nicht Auf’’ a piosenka ,,Lady Killa” z udziałem weterana jamajskiego dancehallu General Degree, przez długi czas utrzymywała się na sound systemowych listach przebojów.

Kingstone sound regularnie towarzyszy wielu artystom na scenach klubowych i festiwalowych. Wspierając takich wokalistów jak Baby Cham, Ce’Cile czy Lord Kossity odwiedzili najważniejsze miasta w Europie.

Obecnie Kingstone sound to prężnie działające przedsiębiorstwo rozrywkowe (jak lubią się sami określać ) gwarantujące doskonałą zabawę nierzadko z udziałem znakomitych gości, których będziemy mieli okazji zobaczyć również w Płocku.

Na razie nie chcemy zdradzić pełnego składu Kingstone soudnd oraz ich gości, którzy opanują scenę sound systemową w drugi dzień festiwalu, jednak już dziś można powiedzieć, że będzie to jedna z najgorętszych oraz najbardziej szalonych letnich nocy w tej części kraju.

SKARRA MUCCI

aka Liryczny Milioner, urodzony w St. Thomas na Jamajce na stałe mieszka w Europie, gdzie ostatnio został okrzyknięty najbardziej dynamicznym artystą dancehall.

Gentelman

Ten niezwykle charyzmatyczny wykonawca, którego skala repertuaru jest rozpięta od Gospel, poprzez Reggae, Rap po R’N’B jest również prawdziwym zwierzęciem scenicznym. Bawiąc się konwencją wokalną, cały czas podtrzymuje świetny kontakt z publicznością.

W marcu 2007 r. ukazał się na rynku debiutancki album artysty, zatytułowany ,,Rise & Shine”, a dwa lata później ,,912” i ,,Skarrashizmo” utrzymany w konwencji crossover hip hop. Jego piosenka ,,My Sound” wydana na rytmie ,,Tears” produkcji Weedy G, została okrzyknięta jednym z najlepszych Clash Tunes wszech czasów! W kwietniu ma się ukazać kolejna płyta artysty ,,Return of the Raggamuffin”. Płyta ta bedzie promowana między innymi na festiwalu Reggaeland 2012. Skarra Mucci z uwagi na wszechstronne zdolności, udziela się w różnych, często odległych od siebie stylistycznie projektach. Współpracował także z polskim producentem ,,Dreadsquad” z którym nagrał utwór ,,Greater than great” na rytmie MT-41.

Wkrótce będziemy mieli okazję przekonać się o jego talencie na żywo, artysta wraz z KingStone sound wystąpi w Płocku na festiwalu Reggaeland, oraz będzie jednym z gości Gentlemana.

Profil:

http://www.myspace.com/skarramucci

J. BOOG

Hawajska gwiazda reggae po raz pierwszy w Polsce – 7 lipca na płockiej plaży.

Gentelman

J. Boog urodzony w Long Beach, wychował się w duchu tradycji i kultury na ulicach Compton w Kalifornii, zdobywając doświadczenie, które pomogło mu w realizacji muzycznej kariery.

Jako wokalista zadebiutował już w wieku 9 lat, wykonując na zjeździe rodzinnym piosenkę pt. ,,One Moment In Time’’ z repertuaru Whitney Houston. Na poważnie muzyką zainteresował po zetknięciu z twórczością Boba Marleya, która zainspirowała go do poszukiwań w obszarach reggae.

Kariera J. Boog’a nabrała tempa w 2005 roku, kiedy to został przedstawiony Georgeowi “Fiji” Veikoso, z którym niemal od razu rozpoczął współpracę, czego efektem stała się wkrótce przeprowadzka artysty na Hawaje. Rok później nakładem wytwórni Wash House Music Inc. ukazała się jego debiutancka płyta ,,Hear Me Roar”.

Kolejny przełom nastąpił w 2008 r. po zetknięciu się z Gramps, jednym z liderów grupy Morgan Heritage, dzięki czemu J. Boog jak i reszta załogi z WHMI zaczęła nagrywać na Jamajce. Muzycy pracowali min. w Tuff Gong studio Boba Marley’a, Don Corleone’a ,,Maker Hit”, ,,Digital B”, Sugara Minott’a ,,Youthman Promotion” czy należącej do Shaggy’ego stajni Big Yard.

Najnowszy album J. Boog’a zatytułowany “Back Yard Boogie” został wydany 27 września 2011 roku i od razu zadebiutował na pierwszym miejscu w iTunes i Billboard Reggae Charts. Na płycie gościnnie wystąpili Peetah Morgan, Tarrus Riley, Fidżi, Spawn Breezie, Jah Maoli i Jacob Hemphill z Soldiers Of Jah Army. Wydawnictwo zawiera piosnkę ,,Lets do it again” która stała się światowym przebojem.

Amerykańskie korzenie artysty w połączeniu z egzotyką Hawajów oraz inspiracją jamajskich pieśniarzy pokroju Glenna Washington’a czy Berresa Hammond’a sprawiły, że J. Boog wypracował niepowtarzalny styl, który zdobywa coraz większe uznanie na rynku muzycznym.

W 2012 r. artysta przyjedzie do Polski po raz pierwszy, gdzie jako jeden z gości Gentlemana wystąpi na festiwalu Reggaeland. W programie imprezy jest przewidziany również jego DJ show z udziałem KingStone Sound z Kolonii.

Profil:

http://www.jboogmusic.com

CHRISTOPHER MARTIN

Kolejna gwiazda z Jamajki już w lipcu na płockiej plaży

Martin

Christopher Martin przyszedł na świat w Walentynki 14 lutego 1987 r. w ST. Catherine na Jamajce. Ta symboliczna data nie pozostała bez wpływu na charakter artysty, którego cechuje pogodność, afirmacja życia oraz duża łatwość w komponowaniu piosenek o miłości.

Już jako dziecko, Chris wykazywał spory talent muzyczny. Mając 18 lat, wziął udział w programie ,,Digicel Rising Stars’’ ( jamajskiej wersji Idola ) gdzie zapewnił sobie zwycięstwo, znakomitym wykonaniem utworów ,,Take My Wings” i ,,I’ll Be Your Driver”. W tym samym roku ukazał się jego debiutancki singiel ,,Love is All We need” który stał się przebojem na Jamajce, i ugruntował pozycję młodego artysty na rynku. Jego talent, barwa głosu oraz maniera śpiewania w stylu retro, szybko zwróciły uwagę czołowych jamajskich producentów jak Robert Livingstone (Big Yard), Arif Cooper, Shane Brown (Jukeboxx) czy Christopher Birch, u boku których nagrał min. ,,Nah Go Change’’, ,,Tonight’’ czy ,,Giving It’’.

W 2007 r. Chris został zaproszony do ,,One Night with Michael Bolton” a rok później wziął udział w Jmaican Air jazz Festiwal. Jest laureatem wielu nagród oraz min. nominacji do Jamaica Observer Teenage Choice Awards.

Pozycja artysty, już nie tylko na Jamajce, sukcesywnie rośnie, w Europie jest rozpoznawalny dzięki ,,To The Top” kompozycji, wyprodukowanej wspólnie z Gentlemanem. Na uwagę zasługuje również fakt pojawienia się Martina u boku min. Shaggy’ego w teledysku ,,Street Bullies MadleY” gdzie artysta wykonuje jeden ze swoich najbardziej znanych utworów ,,Vibe is right”

7 lipca Christopher Martin jako jeden z gości Gentlemana wystąpi w Płocku na głównej scenie festiwalu Reggaeland, obejrzymy też jego autorski show na scenie sound systemowej. Warto wspomnieć, że bedzie to jego pierwszy solowy wystep w Polsce.

VAVAMUFFIN

Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston

vavamuffin

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego “raggamuffin” oznaczającego styl śpiewania, nawijania i “Vava” czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje w których występuje tudzież występował dany delikwent):

– Gorg (Transmisja) – odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe[voc]

– Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) – odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe[voc]

– Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lan sound system) – zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych [voc]

– Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) – gitary jak ta lala. [git]

– Mothashipp (James Ashen i tysiąc projektów różnych) Klawisze, Melodiki, produkcja -Leonardo z Tarchomina [piano,clav]

– Emilli Jones (James Ashen) – niskie częstotliwości, fundamenta pulsu [bas]

– Jahcob Junior (Magara, James Ashen) – stukoty, rytmizacje , produkcja (drums, perc.)

– Dubbist – drapanie, odgłosy (scratch, sampler)

– Barton – pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie (dub master)

Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów… i znów… i znów 🙂

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty:

– Vabang! (2005) Cd, Lp – debiut. Płyta roku wg magazynu Free Colours jedynego naonczas magazynu reggae w Polsce

– Dubang! (2006) Cd, Lp – płyta z remixami utworów z 1ej płyty, wśród remixerów Zion Train, Nucleus Roots, Jah Free, dj FeelX, Activator Mario Dziurex…

– Hooligan Rootz (2007) Cd – singiel promujący nadchodzącą płytę

– Sekta (2006) 7” – singiel winylowy tzw siódemka podstawowy nośnik jamajskiej muzyki

– Inadibusu (2007) – drugi studyjny album zespołu

– Mo’ better rootz (2010) – trzeci studyjny album zespolu

Reasumując Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston. Bilety kasuje bas a podczas podróży zawsze jest święto państwowe, kto nie wsiada ten ma wąsy.

KaCeZet

KaCeZet pokazuje wielki styl, sypiąc z rękawa grami słownymi i błyskotliwymi porównaniami

kacezet

KaCezet to warszawski wokalista reggae znany dziś głównie z płyty “Stara Szkoła” produkcji MMF-a z Dreadsquadu. Swoją przygodę z muzyką zaczął w gimnazjum od nauki gry na gitarze elektrycznej w szkole im. Krzysztofa Komedy. W latach 2002-2008 występował z zespołem Tabula Rasa, z którym w 2006 roku wydał płytę “Niczego”. W tym czasie KaceZet zaczął stawiać pierwsze kroki w świecie soundsystemów, grając imprezy pod szyldem Soundz of Freedom, razem z Rastamańkiem i Klonem.

W ciągu niemal 10 lat od początku swojej muzycznej kariery, KaceZet zagrał setki koncertów, odwiedzając kluby i festiwale w każdym zakątku polski.

Najważniejsze występy:

– Heineken Open’er 2010

– Ostróda Reggae Festival 2008, 2009, 2010

– Reggae Dub Festival 2010

– Reggaeland Płock 2008, 2009

– Outline Color Festival 2009

– Crocow Reggae Festival 2011

Fundamenty to nowy projekt muzyczny KaCeZeta – artysty znanego dotychczas głównie na polskiej scenie reggae/dancehall.

Mimo wyraźnych inspiracji tymi gatunkami, brzmienia Fundamentów nie da się łatwo zamknąć w szufladce. Warstwę muzyczną cechuje prostota formy. Kompozycje są zgrabne, zaczepiają chwytliwymi ale nie tandetnymi melodiami.W nagraniach zostały wykorzystane głównie instrumenty akustyczne, co nadało brzmieniu kameralności. Wielkim atutem tych prostych piosenek jest warstwa liryczna. KaCeZet pokazuje wielki styl, sypiąc z rękawa grami słownymi i błyskotliwymi porównaniami. Bez wysiłku bawi się akcentem, nadając polskiemu językowi unikalną melodykę. W zgrabny sposób opowiada o sprawach istotnych i trudnych, (Fundamentalnych) unikając jednocześnie wpadnięcia w pułapki patosu czy banału. Dzięki swej szczerości, bezpośredności i luzowi, potrafi wystąpić wobec słuchacza z pozycji dobrego przyjaciela, dbającego o nasze powodzenie.

Materiał został wyprodukowany przez Dżeksonga Onaszkiewicza – lidera legendarnego reggaeowego zespołu Immanuel. Wydanie pierwszego albumu Fundamentów planowane jest na jesień roku 2011.

PAPRIKA KORPS

Formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae

paprikakorps

Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25’ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe.

Oto suche daty i cierpkie fakty z historii zespołu:

– 1995 – powstanie zespołu. Nazwa grupy pojawiła się około roku później.

– 13 kwietnia 1996 – pierwszy koncert zespołu w opolskim klubie “Dworek”.

– 1997 – zarejestrowanie w swarzędzkim studio “Czad” pierwszego niewydanego materiału zespołu.

– 1999 – zarejestrowanie debiutanckiego albumu “Kolejny Krok” również w swarzędzkim studio “Czad”. Materiał w listopadzie 1999 r. ukazał się na kasecie nakładem wydawnictwa W Moich Oczach.

– Sierpień 2000 – pierwsza trasa koncertowa Paprika Korps obejmująca 11 polskich miast, w tym festiwal w Bielawie.

– Grudzień 2000 – pierwszy koncert za granica w niemieckim Goerlitz.

– Marzec 2001 – zespół bierze udział w drezdeńskim festiwalu Back To The Roots

– 10 sierpnia 2001 – ukazanie się kolejnego albumu zespołu: “Przede Wszystkim Muzyki”. Wydawcą było znowu W Moich Oczach, a utwór “Facts of Life” stał się powerplay’em w prężnie działającej wówczas Radiostacji.

– Maj 2002 – pierwsza międzynarodowa trasa Paprika Korps składająca się z 21 koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowenii i Chorwacji.

– Marzec 2004 – ukazanie się trzeciego oficjalnego materiału grupy “Telewizor” nakładem już własnego wydawnictwa Karrot Kommando.

– Wrzesień 2005 – Zarejestrowanie koncertu w fińskim Tampere, który z okazji 10-lecia istnienia zespołu ukazał się następną wiosną jako album “Koncert W Tampere / Konsertti Tampereella” wydany również przez Karrot Kommando

– Marzec 2006 – Pierwsze koncerty poza kontynentem europejskim w rosyjskim Nowosybirsku i Tomsku.

– Marzec 2007 – Ukazuje się piąty oficjalny album grupy pt. “Magnetofon”.

– 2010 – Ukazuje się płyta „Metalchem”.

Skład zespołu (niezmienny od 1999 roku):

– Piotr Maślanka – instrumenty klawiszowe, wokal

– Marcin Matlak – gitara, wokal

– Łukasz Rusinek – gitara

– Aleksander Żeliźniak – perkusja

– Tomasz Krawczyk – bas

– Jakub Łukaszewski – konsoleta, efekty, (wcześniej instrumenty perkusyjne)

DAAB

Najpopularniejszy polski zespół reggae po raz pierwszy na Reggaeland

daab

Najpopularniejszy polski zespół reggae wszech czasów – jego utwory wielokrotnie okupowały czołowe miejsca przebojów polskich radiostacji, przede wszystkim radiowej Trójki. Takie utwory jak: „W moim ogrodzie”, „Fala ludzkich serc”, czy „Fryzjer na plaży” to wielkie przeboje, które zrobiły popową karierę.

Muzyka Daabu od dziesiątek już lat porusza na nowo kolejne pokolenia słuchaczy. Zespół DAAB wciąż współtworzą jego założyciele: Andrzej Zeńczewski-śpiew, Dariusz Gierszewski -bębny i Artur Miłoszewski-bas. Na koncertach zespół gra swoje najbardziej znane utwory, jak: “Fala ludzkich serc”, “Kalejdoskop moich dróg”, “Fryzjer na plaży”, “W moim ogrodzie”, „Nie wolno”, “Przed nami wielka przestrzeń” wzbogacajac występy rozbudowanymi improwizacjąmi ,ale też coverami Boba Marleya. DAAB po latach przygotowuje nową, studyjną płytę przypominając, że hasło “Daab – muzyka serc” jest przesłaniem, które nie przemija…

Zespół zagra na głównej scenie drugiego dnia festiwalu – 7 lipca.

PABLOPAVO I PRACZAS

Spotkanie na szczytach władzy nad dźwiękiem

praczas

Artystyczny. Pablopavo i Praczas to spotkanie na szczytach władzy. Władzy nad dźwiękiem i słowem. Jest to również spotkanie w dole – w dole basu, który przemieli Ci trzewia i w opowieściach z dołu – o ludziach, którzy nie trafiają na pierwsze strony gazet. Autorem całej muzyki na płycie jest Praczas, znany kompozytor muzyki filmowej, przywódca Masali, Village Kollectiv, Sulphur Phuture. Producent i kierownik muzyczny w tym duecie. Pablopavo to wokalista i autor tekstów w zespołach: Vavamuffin, Pablopavo i Ludziki, Zjednoczenie sound system. Wielokrotnie nominowany do wielu sympatycznych nagród. Tutaj: autor wszystkich tekstów i narrator wszystkich historii.

Płyta “Głodne Kawałki” to mieszanina dwóch temperamentów. To z jednej strony wariacka jazda bez trzymanki na szybkich basowych bitach, okraszona seriami słów wyrzucanymi przez Pablo w tempie kałasznikowa, a z drugiej nastrojowa dubowa podróż przez piękne dźwięki i historie zapadające w pamięć. A wszystko to doprawione gościnnym udziałem wielu mistrzów instrumentów etnicznych z Indii, Bliskiego Wschodu, Polski i Bałkanów. “Głodne Kawałki” Pablopavo i Praczasa to nowa jakość powstała w wyniku zderzenia dwóch talentów, której nikt się nie spodziewał.

Płyta powstała w koprodukcji wydawnictw Karrot Kommando i Antena Krzyku/Opensources. Ujrzała światło dzienne 21 listopada 2011.

W Płocku zespół wystapi 6 lipca

CHVASCIU – Silesian Soundsystem

Śląskie uderzenie po raz pierwszy w Płocku

chwasciu

Chvasciu, tak naprawdę Paweł Chwastek, rodowity Ślązak Cieszyński, urodzony 20.04.1982 w Cieszynie. Swoją pierwszą przygodę muzyczną rozpoczynał już jako dziecko za pośrednictwem swoich rodziców. To właśnie ojciec i matka fani muzyki bluesowej, nakłonili go do obcowania z muzyką w różnej formie. Na etapie szkoły podstawowej sam uczył się gry na gitarze, nagrywał i miksował instrumenty razem z wokalem na starym magenofonie szpulowym. Po szkole podstawowej został współzałożycielem formacji hip hopowej SONDA SQUAD. Pomimo swoich niespełnionych marzeń razem z przyjacielem Ceenem ( Paweł Czupryn) zakłada sound grający muzykę zwróconą w stronę klimatu jamajki (Silesian Sound System- Ceen, Chvasciu, Fester, Woyta). Obecnie wokalista Silesian Sound System, realizator dźwięku studia SILESIAN RECORDS. Swoja muzyczna kariera moze poszczycic sie uczestnictwem w takich projektach jak: Polski Ogien (TamTam & Germaican Records), Witamy w Polsce (Mix-tape Junior Stressa), RapStyle 2 (Luna Music), Underground Units (Faiby Jamaica – Czechy), Rap In – Underground (Rap-In Records),Fandango Gang- Moje miasto, Meksyk 2 ( Bas Tajpan, Miuosh), Miłość jedna- ( Junior Stress album solo LSM), W Zmowie- Kilkaset słów kilkaset sekund sławy- Nie zabijaj ( 1z2, Rds feat Eldo & Chvasciu), i wielu innych undergroundowych projektach.

Silesian Soundsystem to Ceen, Chvaściu i Woyta (selekcja). Jestesmy ze Śląska Cieszyńskiego, a dokładniej z Ustronia i tworzymy muzykę reggae, inspirowaną takimi nurtami i gatunkami muzycznymi jak reggae roots, dancehall, ragga muffin wraz z elementami hip-hopu. Od początku swej działalności (2004 roku) zagraliśmy ponad 300 koncertów w Polsce i poza granicami naszego kraju. Co więcej możemy się pochwalić obecnością na różnych polskich i zagranicznych kompilacjach. Szerokiemu gronu utkwiliśmy w pamięci takimi utworami jak “Dancehall” oraz “Będzie dobrze”. Pierwszy był singlem promującym składankę “Rap Style vol.2″ wytwórni Luna Music. Drugi znalazł się swego czasu na jednym z największych wydawnictw reggae rodzimego rynku muzycznego, jakim był polsko-niemiecki projekt “Polski Ogień”. W listopadzie 2008 roku wydaliśmy swój oficjalny, debiutancki mixtape zatytułowany “Moje Miejsce” nakładem wytwórni SIŁA Z POKOJU VERSION RECORDS, której właścicielem i mózgiem jest DJ FEEL-X (Mad Crew, Kaliber 44). W listopadzie 2009 roku powstał drugi, dancehallowy mixtape “Ceen & Chv Like Dancehall” W między czasie można było również usłyszeć gościnnie głos Chvascia na kilku znaczących w kraju wydawnictwach jak płyta Junior Stressa czy Fandango Gang. W październiku 2011 roku nakładem Lou & Rocked Boys, Chvasciu wydał swój długo oczekiwany, pierwszy, solowy album zatytuowany “Moje Korzenie”. Debiutancki materiał zademonstrował wraz z reaktywowanym żywym składem: Qbs (perkusja), Patrol (Bas), Wojtek (gitara), Roman (klawisze). Już niebawem ukaże się również producencki projekt Ceena, na którym będzie gościć szereg znanych postaci nie tylko polskiej sceny reggae.

W Płocku zespół wystapi 7 lipca

TABU

To energia bezpośrednio skierowana do publiczności

tabu

Zespół TABU gra szeroko rozumianą muzykę reggae z elementami roots reggae, ragga, ska i rocksteady. To energia bezpośrednio skierowana do publiczności, doskonała zabawa i przede wszystkim pozytywny przekaz, który dociera do odbiorcy bez względu na wiek! Dziewięcioosobowy skład doskonale prezentuje się na scenie, a żywiołowa sekcja dęta wprowadza niesamowicie słoneczny klimat.

TABU założyli w październiku 2003 Rafał i Karol Karwotowie, Marcin Suchy i Jakub Kuznicius. Wkrótce dołączył do nich Marcin Wacławczyk, a w listopadzie chłopaki zagrali swój pierwszy koncert. Od tego czasu TABU zaczyna regularnie koncertować. Zespół grywa głównie covery oraz utwory autorskie. W czerwcu 2004 do zespołu dołączyli dwaj utalentowani muzycy z Jastrzębia-Zdroju, z których jeden zagościł w zespole na dłużej – Kacper Skoneczny. Wraz z Kamilem Machulec i Łukaszem Kulikowskim z zespołu Flake TABU wygrało festiwal Muzyczna Wyspa w Knurowie. Pod koniec lata 2004 do zespołu dołączył W. Mitko, którego po kilku tygodniach zastąpił Marcin Nyrek. W grudniu formację opuścił jeden z jej twórców – Karol Karwot.

Na przełomie 2004 i 2005 zespół grał kolejne koncerty oraz tworzył materiał na pierwszą płytę. W kwietniu 2005 TABU wzięło udział w przeglądzie Rock-Time w Opolu. Zdobyło tam II miejsce oraz nagrodę publiczności. Latem 2005 TABU zakwalifikowało się do konkursu młodych zespołów na Ostróda Reggae Festiwal. Występ zakończył się pełnym sukcesem – kapela zajęła 1 miejsce. Do sukcesów z tamtych czasów należy zaliczyć wygraną na jednym z koncertów z cyklu Młode Wilki, a w finale konkursu TABU zdobyło III nagrodę. W lipcu 2006 zespół opuścił P.Cyran, a zastąpił go Radek Drobczyk.

W 2006 zespół nagrał swoją debiutancką płytę “jednosłowo”. Krążek ukazał się sumptem wydawnictwa Positive Music Promotion przy współpracy z Zima Records. W 2007 roku TABU zagrało ponad 60 koncertów w kraju oraz za granicą m. in. w Czechach, na Słowacji oraz w Anglii. Z końcem 2007 roku kapelę opuścił Marcin Wacławczyk, którego zastąpił Dawid Krótki. W 2008 roku TABU mniej intensywnie koncertuje: zespół w zaciszu przygotowuje materiał na kolejną płytę. Która nazywa się „SALUT”

W Płocku zespół wystapi 7 lipca

ZEBRA DUB

Wybuchowa, psychodeliczna mieszanka, łącząca nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami

zebradub

Każdy z nas na słowo zebra reaguje inaczej. Jedni kojarzą ją ze ssakiem mieszkającym w Afryce inni z fikuśnym oznaczeniem przejścia dla pieszych. Od dzisiaj zmieniamy to spojrzenie i przedstawiamy Wam Zebrę jakiej jeszcze nie znacie! Zebra założona została w 2007 roku przez Zdzisława Orłowskiego i Natalię Norko. Początki działalności zespołu przypadają na Kraków, lecz aktualnie Zebra stacjonuje we Wrocławiu. Zespół eksperymentuje wokół gatunku muzycznego, jakim jest dub. Jego członkowie tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: kontrabas , flet poprzeczny, puzon, saxofon, gitara basowa, djembe, melodica czy perkusja – określając swoją muzykę mianem „experimental dub”. Debiut Zebry nastąpił w 2009 roku, na trzeciej części kultowej składanki Dub Out of Poland, na której ukazał się utwór „ Anyway”. W roku 2010 roku Zebra zdobyła drugie miejsce w konkursie Łowimy Talenty, podczas „Maj Music Festival” w Katowicach. W tym okresie zespół rozpoczął współpracę z wytwórnią internetową „Paproota Dub Net Label” , gdzie ukazał się ich debiutancki album pt. „Dream Walking”. Zebra staje w obronie natury, a buntuje się przeciwko czasom zmechanizowanych uczuć i wyścigu szczurów. Duszę zespołu wypełnia gniew i frustracja rodem z punka połączona jednak z nadzieją, pozytywną mocą dub’owej wibracji. Zespół stara się ukazać za pomocą oryginalnego brzmienia tą drugą stronę świata, bardziej magiczną i zaskakującą, ponieważ ”reality is not enough …” Aktualnie Zebra, intensywnie koncertuje na terenie całego kraju promując album „Dream Walking” i przygotowuje się do wydania nowego albumu, który zarejestrowany został w znakomitym “Rolling Tapes Studio” a jego premiera przewidziana jest pod koniec wakacji.

W Płocku zespół wystapi 7 lipca

NAAMAN

Naaman to kooperacja doświadczonych muzyków i młodych, żywiołowych wokalistek

naman

Generująca niesamowitą energię i silny emocjonalny przekaz formacja z Dolnego Śląska (Lubin), tworząca od kilku lat, szeroko pojętą, polską scenę reggae (nurty: roots, modern roots, dub, dancehall).

Naaman to kooperacja doświadczonych muzyków i młodych, żywiołowych wokalistek. Pierwszy głos składu- charyzmatyczna Nadia, sprawia, że każdy koncert to nie tylko eksplozja niezapomnianych emocji, ale również wymiana pogodnej energii i nieustająca interakcja z publicznością

Zespół zadebiutował na dużej scenie w 2003 roku na festiwalu Reggae Nad Bzurą. Kolejne doświadczenia sceniczne to udział w wielu koncertach plenerowych i klubowych w kraju i za granicą, m.in. z udziałem takich grup jak Twinkle Brothers & Trebunie Tutki (Jam/Pl), Jamal, Tumbao, Armia czy Bakshish. Ponadto Naaman ma na koncie występy na jednych z największych festiwali muzycznych w Polsce: Przystanek Woodstock (2006), Slot Art Festiwal (2006), Ostróda Reggae Festiwal (2006), Reggae na Piaskach (2007), Afryka Reggae Festiwal (2008) czy Reggae nadWartą (2010).

Informacje oraz publikacje na temat zespołu znaleźć można nie tylko na stronach i portalach internetowych, ale również w ogólnopolskich wydawnictwach , tj. magazyn Free Colours czy w najnowszym wydaniu Encyklopedii Polskiego Reggae.

Po kilku pierwszych latach działalności zespół zrealizował pierwszy materiał studyjny (maxi singiel Reggae Ragga Dub Style), a utwór Syjon znalazł się na składance wydawnictwa Free Colours- Młode lwy polskiego reggae. Obecnie promowany jest singiel zespołu I know what to do pochodzący z debiutanckiego albumu Siła, który został wydany nakładem Lion Stage Records i ukazał się w polskich sklepach muzycznych pod koniec marca 2011r. (realizacja i mix Paweł Zając, mastering Marcin Bors).

W Płocku zespół wystapi 6 lipca

BONGOSTAN

Szalona, ośmioosobowa załoga zagra 7 lipca w Płocku

bongostan

Początki zespołu sięgają Grudnia 2009 roku. Utworzyli go Paweł Kinder oraz Daniel Bugla, którzy swoimi pomysłami nadali kierunek rozwoju przedsięwzięcia. Wtedy to pojawiają się pierwsze utwory, a wraz z nimi do projektu dołączają nowi ludzie. W kwietniu zespół przyjmuje nazwę Bongostan, z jej nadaniem pojawia się demo zawierające 4 utwory. Zespół przechodzi od tego momentu wiele zmian składu. Sierpień 201! roku jest to moment, w którym krystalizuje się skład zespołu co skutkuje podjęciem decyzji o nagraniu debiutanckiej płyty oraz pospolitym ruszeniem w temacie koncertów, których w przeciągu niespełna 4 miesięcy zespół zagrał blisko 30. W październiku 201! roku ruszają nagrania długo grającej płyty, zmieniają one radykalnie charakter dotychczasowych płodów muzycznych. W marcu 2011 roku Bongostan startuje na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu i zostaje uhonorowany nagrodami: zaproszeniem do występu Piastonaliach 2011 oraz zagraniem utworu “Nie muszę musieć” z Wojciechem Waglewskim i VooVoo na jednej scenie.. Niedługo po tym Bongostan daje radiowy koncert live w Polskie Radio Opole w tym czasie do zespołu dołączyła Kinga Berkowicz nadając kobiecą dłonią ogłady męskiej ośmio osobowej załodze. Nie próżnując Bongo ekipa skończyła już pracę nad debiutanckim krążkiem, który ukaże się 12 stycznia 2012 roku, aktualnie przygotowuje już materiał na drugi album i koncertuje po całej Polsce i państwach ościennych.

W Płocku zespół wystapi 7 lipca

DANCEHALL Masak-Rah

Dancehall Masak-Rah hołduje zasadzie żyj szybko, melanżuj do bólu, umieraj staro

bongostan

Sesje Dancehall Masak-Rah miały swój początek w 2008 roku najpierw jako Chill Out Bashment w klubie PracoVnia na warszawskim Żoliborzu, gdzie Jr Stress & 27Pablo grali swoje ulubione tjuny okraszone niewybrednym komentarzem. 2 miesiące sesja w bardziej tanecznej odmianie spędziła w Dobrej Karmie na warszawskiej Woli aby w październiku przenieść się do Mandali w Śródmieściu, gdzie do ekipy dołączył Drajwa. Tam zapuścili korzenie aż do początku 2012, kiedy to impreza przeniosła się do Klubu 55 w samym centrum miasta zamieniając środę na czwartek.

Dancehall Masak-Rah hołduje zasadzie żyj szybko, melanżuj do bólu, umieraj staro. Ich imprezy pełne są dynamicznych zwrotów akcji, hermetycznego poczucia humoru, niewybrednego słownictwa, oraz nieskoordynowanych kroków tanecznych, ta formuła jest siłą tego projektu i gwarantuje dosonałą zabawę zarówno pasjonatom muzyki jamajskiej jak i przypadkowym przechodnią, którzy wpadną na masakrową imprezę. Dancehall Masak-Rah prowadzi również audycję poświęconą muzyce Dancehall na antenie Czwórki Polskiego Radia, oraz prowadzi szeroką promocję muzyki i kultury jamajskiej.

W 2012 Dancehall Masak-Rah uczestniczyła w projekcie producenckim Germaica Polska, otworzony został polski sublabel Germaica, Pionear’a, legendarnego producenta, który wyprodukował serię światowych hitów Reggae.

W Płocku zespół wystapi 7 lipca

ICTUS SOUND

5-te urodziny Ictus Sound na festiwalu Reggaeland

bongostan

Płocki festiwal Reggaeland to miejsce szczególne dla kolektywu Ictus. To właśnie na płockiej plaży, w małym, pożyczonym namiocie powstał w 2007 roku Ictus Sound System, który od tego czasu stał się nierozłączną częścią festiwalu.

Ictus Sound System to żywy organizm, który dzięki ciągłej ewolucji, nieustannie emituje pozytywną energię przekazywaną przez ciężki bas i dobre słowo. To grupa, która świadomie łączy to, co najlepsze w sound systemowej tradycji: kolektywne podejście, bezpośredni kontakt z publiką, rozwój własnego nagłośnienia i całonocne sesje ze zróżnicowaną selekcją i świeżym brzmieniem.

Ich niezależna scena znana jest z otwartej formuły spontanicznego jam session, pełnego niecodziennych kooperacji muzycznych i dziesiątków gości z kraju i zza granicy. Ich znakiem rozpoznawczym jest niezaspokojony apetyt na granie – Ictus Sound zaczyna grać jako pierwszy i kończy dopiero gdy zabraknie prądu.

Jako, że tego roku przypada 5-cio lecie powstania Ictus Sound Systemu możecie spodziewać się specjalnych atrakcji od poznańskiej ekipy. Większa scena, mocniejsze nagłośnienie, niesamowite wizualizacje, występy zaprzyjaźnionych artystów to tylko niektóre z atrakcji, które dla Was szykują.

Jako zwolennicy dobrej zabawy i zdrowego trybu życia Ictus poszerzy też swoją muzyczną scenę o sektor rekreacyjno-sportowy. Będzie to dobra okazja by w wyluzowany sposób połączyć dobrą zabawę z nauką nowych umiejętności i rozwojem fizycznym. Slackline, slimboard, frisbee, poi, piłka plażowa – każdy znajdzie coś dla siebie.

TISZTELET SOUND

Earl Jacob – płocczanin z krwi i kości wraca na płocką plażę 6 lipca

tisztelet

Tisztelet Sound (Warszawa) nadaje od roku 2003. W tym czasie w jego szeregach udzielało się pół tuzina osób, a aktualnie jest to duet – Luszjano Rafentaf & Earl Jacob. Luszjano odpowiada za wszelką magię jaka płynie z gramofonów oraz odpowiedni poziom muzyczny balangi, Earl Jacob śmiga z mikrofonem: śpiewa, nawija, zagaduje, tłumaczy jak żyć. Przez prawie dekadę istnienia Tisztelet zjechał całą Polskę oraz kraje ościenne, zagrał kilkaset imprez, od mikroskopijnych imprez klubowych po wielkie festiwale. Zawsze w dobrym humorze i zawsze do przodu. W ich selekcji pojawia się dużo starego dancehall, roots, digital dancehall i najciekawsze nowości. Tisztelet wspiera festiwal Reggaeland od pierwszej jego edycji. Dennis Brown jest Królem Reggae. Do zobaczenia na plaży!

SPLENDID SOUND

Na Reggaelandzie, Splendid zaprezentuje swoje łagodniejsze oblicze

tisztelet

Splendid sound to powstały w 2004 r. prężnie działający i wciąż rosnący w siłę wrocławski skład muzycznych zboczeńców. W sład ekipy wchodzą Lord Kujawa, Don Szczep, Kotune i Don Himol – czterech selektorów, zebranych razem by nieść kaganek jamajskiej oświaty w najodleglejsze zakamarki Polski i Europy. Stanowią, lub stanowić wkrótce będą, czołówkę wśród krajowych sound systemów czego dowodem jest tytuł Run Di Riddim Selecta Clash Champion w 2009r – w tyle zostawili tak znane marki jak 27 Pablo i East West Sound – czy South Clash 2011 gdzie pokonali Ready for War w pierwszym polskim 100% dubplates clash. Jak przystało na oryginalny jamajski sound nie dają publice ani chwili wytchnienia, a motto ,, Macie Przejebane’’ wydaje się sprawdzać na każdej imprezie. Nie może więc zabraknąć królujących na karaibskich listach przebojów artystów, najnowszych wydawnictw prosto z wyspy, pokaźnej amunicji dubplate’ów jak i prezentującego to wszystko dj’a i hype’mana, który porządnie i bez wyjątków zakrzyczy każdy utwór. Całość podana jak zwykle z niewyobrażalną wprost ilością efektów, megafonów i syren. Dla wybrednych i głodnych jamajskiego rootsu przygotowali również specjalny segment, we wczesnych godzinach porannych… W pozostałym czasie rządzi i dzieli najbardziej wyszukany DANCEHALL!

Przez lata działalności zagrali niezliczoną ilość imprez w Polsce, byli zapraszani do Czech, Norwegii, Austrii i Bułgarii, organizowali imprezy najważniejszych ekip z całej Europy (m.in. Supersonic [DE], Heavy Hammer [IT], Herbalize It [NL], Warrior Sound [DE] czy Kalibandulu [IT]), grali u boku najlepszych wokalistów (m.in. YT [GB], Deadly Hunta [GB], Chuck Fender [JA], Joey Fever [SWE] czy Zoro [RSA]) i nic nie wskazuje na to by mieli zmniejszyć obroty. Jak Splendid gra u Ciebie w mieście, prasuj koszule, czyść buty i spodziewaj się niespodziewanego!

Na Reggaelandzie, Splendid zaprezentuje swoje łagodniejsze oblicze znane z odbywającego się swego czasu cyklu imprez Roots of Reggae. Jak sama nazwa wskazuje, nacisk położony jest na najstarsze nagrania z ery Ska i Rocksteady, ale nie zbraknie też klasycznego Rootsu, odrobiny lovers rock, oraz klasyki Modern Roots! Także, jeśli znasz Splendid Sound z imprez wiesz, że spodziewać sie możesz tylko niespodziewanego! Po tym Reggaelandzie zrozumiesz dlaczego Kotune to nowy King Stitt!

W Płocku zespół wystapi 6 lipca

RAS BASS

Selektor, dystrybutor, organizator, promotor i kolekcjoner ciężkich basowych brzmień z Jamajki

rasbass

RAS BAss, czyli Bartosz Ressel. Ur.21.09.77 w Łodzi.

W 2001 roku zaczął kupować pierwsze vinyle i pod pseudonimem Ras Ba grać pierwsze imprezy w Lodzi i Krakowie. W tym czasie odbywało się to pod czujnym okiem DJ STB, ktory wspieralł Ras Be i udzielał pierwszych wskazówek. W 2002 roku z inicjatywy Ras By powstal RAS BASS SOUND SYSTEM, w którego skład wchodzili: RAS BA – selektor, STB – selector, Dr WHAT – selector&dubmix, GAVRON – mc. Do 2009 Ras Bass zagrał i zorganizował wiele imprez na terenie Polski. Wspoltworzył min. scenę reggae w słynnym łódzkim klubie Forum Fabricum i jazzowym klubie Jazzga. W Krakowie współpracował m.in. z Krzysztoforami, Kawiarnią Naukową, Roentgenem. Podczas grania i organizowania imprez miał przyjemność wspołpracować z czołówka polskich artystow reggae.

W 2005 roku Ras Ba otworzyl internetowy sklep z płytami vinylowymi – RASBASS.COM. Zajmuje się w nim sprzedażą nowych tłoczen płyt vinylowych oraz jako jedyny w Polsce wyceną i sprzedażą antyków (pierwszych wydań vinyli jamajskich). Podczas częstych wyjazdów na Jamajkę, które regularnie odbywa od 2004 roku, miał okazję poznać wielu artystow jamajskich, takich jak Sizzla, Prince Jazzbo, Michael Rose, U Brown, Capleton, Jah Cure, Kiddus I.

Zgromadził największą w Polsce kolekcję pierwszych wydań vinyli jamajskich. Autor pomysłu i główny bohater pierwszego dokumentu o Jamajce zrealizowanego w 2008 roku przez TVP Kulturę – “Śladami Marleya”. Uczestnik wielu audycji radiowych w Radiu Bis, Radiu Łódź, Radiu Żak. Autor artykułów prasowych oraz prelekcji poświęconych Jamajce.

W Płocku zespół wystapi 6 lipca

FATTY FATTY

warszawski kolektyw selektorski – wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae

fatty fatty

warszawski kolektyw selektorski, który tworzą Grzesiek Kuzka (manfas) i Krzysiek Wysocki (xyh). Weterani forum dyskusyjnego Reggae w Polsce, dali się poznać jako redaktorzy portalureggaenet.pl i magazynu Free Colours, a przy tym wielbiciele klasycznego jamajskiego reggae. O wspólnym graniu z winylowych płyt zaczęli myśleć latem 2007. Za cel postawili sobie propagowanie korzeni muzyki jamajskiej ze szczególnym uwzględnieniem roots reggae lat 70-tych, nie unikając przy tym wplatania w sety brzmień spod znaku ska, rub-a-dub, modern roots czy UK dub. Ekipa Fatty Fatty zadebiutowała za deckami w listopadzie 2007 r., odwiedzając na zaproszenie Olah & Bandulu Squad Szczecin. Od tamtej pory Fatty Fatty rozpowszechnia stare jamajskie brzmienia w warszawskich klubach jak i na imprezach w innych miastach Polski, m.in. występując w marcu 2008 r. przed koncertem Carltona Livingstona w poznańskim klubie Piwnica 21. W grudniu 2008 r. skład Fatty Fatty zaprezentował pierwszy z serii miksów edukacyjnych poświęconych historii muzyki jamajskiej – przedstawiający dokonania Dennisa Bovella set „Blackbeard At The Controls 1976-1980 Vol. 1”. W październiku 2009 r. ekipa Fatty Fatty stanęła w szranki z Jam Vibez, Kfjatkiem(Revolda) i Klonem(Soundz Of Freedom), zdobywając tytuł czempiona na NorthWest 45 Shooter Sound Clash. Grudzień 2009 r. przynosi Fatty Fatty zwycięstwo w trzeciej edycji Roots Clashu (konkurentami byli Babel Label, Zasad i Revolda). Od jesieni 2010 r. współgospodarze cyklu Rootsmen Corner.

W Płocku zespół wystapi 6 lipca

BUBBLE CHAMBER

Dubstep, drum’n’bass, dub i breakbeat – 6 lipca na płockiej plaży

bubble chamber

BUBBLE CHAMBER powstał w 2011 roku w Trójmieście. Zespół porusza się w obszarze muzyki elektronicznej, garściami czerpiąc z estetyki dubstepu i drum’n’bass, utwory rozpisując na żywe instrumenty. Miejscami transowi, by zaraz zawrócić w stronę dubu i breakbeatów, nie pozwalają słuchaczom na nudę. „Bańki” lawirują między gatunkami, nie pozostawiając nikogo obojętnym na ciężkie basowe wobble i perkusyjneimprowizacje.

Na początku 2012r. Osiągnęło tytuły finalisty konkursów „Zrób Głośniej! na Electronic Beats” oraz „t-mobile Zrób Głośniej!”. Jednocześnie zespół został zaproszony do występu na festiwalach Soundrive Festival 2012 Gdyni oraz Fląder Festiwal 2012. Dotychczas BCH dzieliło scenę z takimi gwiazdami jak: Dub FX, Ez Rollers, Miloopa.

W styczniu 2012 r. zespół wydał debiutancką EP „Live @ S.F.I.N.K.S 700”, która została ciepło przyjęta przez krytyków i publiczność. Płytę promuje singiel Atomos.

ROS

Właściciel labelu Addiction Records zaprezentuje się 6 lipca na płockiej plaży

ros

Jeden z pionierów polskiej sceny klubowej – za deckami ponad 15lat. Dj i producent znany najbardziej ze swych dokonań dla nurtu drum’n’bass. Otwarość umysłu i nieszablonowe podejście do muzyki powodują jednak, że jego płytotekę cechuje niezwykły eklektyzm. Wlasciciel labelu Addiction Records. Założyciel nie istniejącego juz projektu Sabbia, wspolpracujacego z zaprzyjaznionymi wokalistami, muzykami i producentami. Ros pojawia sie u boku LTJ Bukem’a w słynnym londynskim klubie Fabric: FabricLive – “BUKEM IN SESSION”. Miał tez przyjemność stanąć za deckami takich brytyjskich klubów jak: Hub, 1001 Cafe, BarRumba, Medicine Bar, Wire. Grał we Włoszech, na Łotwie, Słowacji, Sycylii w Czechach, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Danii. Od lat dziala czynnie jako promotor, jego cykliczne imprezy Addiction Night czy Atmosphere Poland, goscily najwieksze nazwiska z gatunku DnB.

REVOLDA SOUND

Revolda rozpocznie swoim setem szaloną noc na scenie sound systemowej Reggaelandu 7 lipca w Płocku

revolda sound

Obecnie 2-osobowy (Matys & Kfjatek) skład rezydujący od kilku lat w Krakowie, prezentujący szeroki przekrój muzyki jamajskiej. Skupiając się głównie na tanecznym, imprezowym wydaniu Jamajki, nie zapominają, a wręcz uwielbiają klasyki. Kompleksowo rozkręcają imprezy grając zarówno sety stricte “djskie” i występując wspólnie w konwencji dj (Matys) i hypeman (Kfjatek). W 2009 roku uczestnicy trzech ogólnopolskich Sound Clash’ów (Olsztyn, Szczecin, Warszawa). Organizatorzy krakowskiego South Clash’u – jedynego tego typu muzycznego pojedynku w Polsce, który w tym roku doczeka się czwartej edycji, po raz pierwszy z uczestnictwem zagranicznego soundu! Swego czasu organizatorzy sławnego cyklu – “This is reggae” w krakowskim Imbirze. Od października 2010 roku prowadzą edukacyjny blog, na którym znaleźć można wszelakiej maści mix’y oraz opisy, biografie artystów itp.

Polecamy i zapraszamy!

 Dokument bez tytułu