Pozostając na tej stronie wyrażasz jednocześnie zgodę na korzystanie z plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.    

02-07-2014 | Polecamy | afryka, drk, kongo, polska, warszawa

Kongijczycy w Polsce

Jak się czują w Polsce Kongijczycy? Zapraszamy na spotkanie z osobami pochodzenia kongiskiego, które mieszkają nad Wisłą.

Jak się czują u nas cudzoziemcy? Rozmowa z Kongijczykami z Republiki Demokratycznej Kongo żyjącymi w Polsce: Guyguy Ndakizą (7 lat w Polsce) - piłkarzem Klubu Huragan Wołomin oraz Tonym Bulelą (23 lata w Polsce) - przedsiębiorcą, członkiem Polsko-Afrykańskiej Izby Gospodarczej.

Gospodarz spotkania: Adam Leszczyński

po spotkaniu 

Ricky Lion z zespołem - koncert muzyki z Republiki Demokratycznej Kongo

www.ricky-lion.com

Tu mieszkamy - propozycja Instytutu Reportażu adresowana do mieszkańców Warszawy – to cykl dwudziestu trzech spotkań z cudzoziemkami i cudzoziemcami spoza Unii Europejskiej, którzy mieszkają w Polsce. Spotkania odbywają się  w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 od kwietnia br. Cały projekt, finansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i budżet państwa, potrwa do czerwca 2015.

Każde ze spotkań prowadzi reporter/reporterka zajmujący/-a się danym krajem lub regionem. Z gośćmi chcemy rozmawiać o ich kraju pochodzenia i kulturze, przyczynach przyjazdu do Polski, ale też o życiu tutaj, z nami i pośród nas. O tym, co jest wspólne a co różne. Naszych gości prosimy też o prezentację książki, filmu, zdjęć albo o poprowadzenie warsztatów (np. kulinarnych), które przybliżyłyby nam ich kraj.

Do tej pory odbyły się już spotkania z osobami pochodzącymi z Ukrainy, Rosji, Filipin, Mołdawii,Turcji i Białorusi.

8.07. godz. 19.00 Tu mieszkamy: Jestem z Kongo

spotkanie oraz koncert

wstęp wolny

Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12

Katarzyna Regulska

blog comments powered by Disqus